Letenky Ostrava Londýn


Nejlevnější letenky
  • 49 Kč: 7 nocí v Bulharsku – kompletný zájazd za 202€! raňajky 2* hotel odlet z Ostravy
  • 139 Kč: Mega výprodej letenek po jihovýchodní Asii s AirAsia Letenky od 139 Kč
  • 148 Kč: Air Asia ponúka letenky po Ázii za výpredajové ceny – už od 6€!
další levné letenky

Letenky Ostrava Londýn

Letecká společnost Ryanair s linkou do Londýna v Ostravě začala v roce 2013. V historii se z Ostravy létalo také do Bergama podobně jako na lince Brno Bergamo. Nyní však byla tato linka nahrazena letenkami Ostrava Malaga.

Levné letenky Ostrava Londýn

Společnost Ryanair létá z letiště Ostrava Mošnov na letiště London Stansted. Od založení linky Londýn Ostrava bylo jen za prvních 10 let letecky přepraveno touto společností z Ostravy do Londýna nebo z Londýna do Ostravy půl milionu cestujících.

Letenky Ostrava Londýn jsou momentálně na této lince dostupné dvakrát týdně pro dny pondělí a pátek pro odlety i přílety podobně jako Brno – Londýn. Tyto dny se však průběžně mění, a tak se raději podívejte na nabídku aktuálních akčních letenek z Ostravy do Londýna.

Letenky Ostrava Londýn - letadlo Ryanair

Doba letu je přibližně dvě hodiny a patnáct minut. Ryanair pro tyto lety využívá svá letadla Boeing 737-800 (twin-jet), které jsou úsporná a létají běžně rychlostí kolem 650 km za hodinu.

Ryanair ale není jediný, kdo nabízí levné letenky Ostrava – Londýn. Ve hře je i polská aerolinka LOT, který nabízí letenky do Londýna z Ostravy s přestupem ve Varšavě. Nevýhodou těchto letenek je nutný přestup na jiné letadlo v průběhu cesty, a tak značné prodloužení cesty. Cenově se také tyto letenky většinou pohybují výše, protože LOT není nízko nákladový letecký dopravce. V některé termíny však nabízí levnější letenky než Ryanair. Výhodou letenek do Londýna s polskými aerolinkami je fakt, že míří na letiště Heathrow, ze kterého je to do centra Londýna blíže než ze Stanstedu, kam létá Ryanair.  

Cena letenky Ostrava Londýn

Ceny letenek z Ostravy do Londýna se značně liší v závislosti na zvoleném termínu. To je věc především nízkonákladových přepravců jako je Ryanair. Ten nabízí letenky Ostrava Londýn od tisícovky až po ceny klidně se blížící k deseti tisícům za stejnou letenku v závislosti na termínu letu. Oproti tomu LOT nabízí průběžně vyrovnanější, avšak dražší ceny. Ceny letenek se zde také odvíjí od zvoleného termínu, ale nejsou tolik rozkolísané. Běžně snadno koupíte letenku kolem tří až pěti tisíc. Tři tisíce to jsou ale spíš v případě, kdy nabízí aerolinka LOT akci na levné letenky. Ve velmi exponované termíny cena letenek ještě poroste.

Nejlevnější letenky Ostrava Londýn

Nejlevnější letenky z Ostravy do Londýna nabízí jednoznačně Ryanair. Běžně se s nabídkovou cenou dostává i pod hranici tisíce korun za zpáteční letenku. Za tuto cenu však nabízí jen omezený počet termínů – obvykle velmi málo. A tak musíte být rychlí a velmi termínově přizpůsobiví, abyste na zvolenou letenku do Londýna nebo letenku z Londýna do Ostravy dosáhli. Je také zapotřebí počítat s tím, že se jedná o cenu bez zavazadel a dalších „nadstandardních“ poplatků – což je u Ryanairu takřka vše. Výsledná cena letenky se tak může ještě zvýšit. Pozor také na pravidla letu a odbavení, ať se vyhnete případným nechtěným příplatkům na letišti.

Přehled levných letenek z OstravyDalší články v sekci: Londýn, OstravaNejlevnější letenky
  • 49 Kč: 7 nocí v Bulharsku – kompletný zájazd za 202€! raňajky 2* hotel odlet z Ostravy
  • 139 Kč: Mega výprodej letenek po jihovýchodní Asii s AirAsia Letenky od 139 Kč
  • 148 Kč: Air Asia ponúka letenky po Ázii za výpredajové ceny – už od 6€!
další levné letenky