Levné letenky Dominikánská republika

: 7   Prosíme vyčkejte    info
 • Mnichov - Punta Cana - 17490 Kč

  Pelikan.cz ( před 133 dnů )
  • 17 490 Kč
  • Přejít na akci
 • Vídeň - Punta Cana - 17490 Kč

  Pelikan.cz ( před 70 dnů )
  • 17 490 Kč
  • Přejít na akci
 • Praha - Santo Domingo - 18490 Kč

  Pelikan.cz ( před 163 dnů )
  • 18 490 Kč
  • Přejít na akci
 • Vídeň - Punta Cana za 18419 Kč

  Kralovna.cz ( před 122 dnů )
  • 18 419 Kč
  • Přejít na akci
 • Praha - Punta Cana za 16800 Kč

  Kralovna.cz ( před 76 dnů )
  • 16 800 Kč
  • Přejít na akci
 • Praha - Santo Domingo za 18885 Kč

  Kralovna.cz ( před 114 dnů )
  • 18 885 Kč
  • Přejít na akci
 • Ostrov Ischia-4*Hotel Punta Imperatore - letenka s ubytováním - počet dní 6 za - 13290 Kč - český delegát/malý rodinný hotel na útesu s krásným výhledem

  Pelikan.cz + ubytovani ( před 176 dnů )
  • 13 290 Kč
  • Přejít na akci


Možná jste si z akčních letenek nevybrali :(
Zkuste najít levné letenky tady:

Akční letenky do Dominikánské Republiky

Letenky do Dominikánské Republiky do Punta CanaPokud jste na této stránce nenalezli žádné akční letenky do Dominikánské Republiky, zkuste ještě stránky s akčními letenkami do Punta CanaSanto Dominga.

Dominikána je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Karibiku. Místní karibské pláže jsou jedny z nejhezčích na celém světě. Díky tomu v Dominikánské Republice naleznete druhé největší letiště v Karibiku, a i díky tomu sem můžete občas koupit zajímavé letenky v akci. Těch však bohužel bývá v poslední době poskrovnu. Přímé letenky z Prahy do Dominikány totiž prakticky neexistují. Častěji seženete letenky jako součást zájezdu nebo samotný charterový let. Přesto se čas od času objeví úžasné letenky s jedním nebo dvěma přestupy za cenu od deseti tisíc.

Kolik stojí akční letenky do Dominikány

Nejlevnější akční letenky z Prahy do Dominikány se objevují za cenu lehce nad deset tisíc. Průměrná cena akčních letenek do Dominikánské Republiky se pak dlouhodobě pohybuje někde nad hranicí patnácti tisíc Kč. Nejlevnější běžná letenka pak bývá k dostání přibližně 3 měsíce před odletem za cenu nad 25 tisíc Kč.

Kdy jsou letenky do Dominikánské Republiky nejlevnější

Obecně levnější letenky bývají mimo hlavní sezónu. V tomto případě seženete nejlevnější letenky do Dominikány na termíny od května do října. V té době bývají v Dominikáně vyšší teploty, vlhkost a více srážek.

Aerolinky s nejlevnějšími letenkami do Dominikánské Republiky

Pokud Vám nevadí na cestě vícero mezipřistání, nejlevněji letenky seženete pravděpodobně od Air Canada, American Airlines nebi Delta Airlines. Většinou se přestupuje v Londýně a pak ně nějakém z větších amerických nebo kanadských městech.

S jediným mezipřistáním pak můžete letět s velkými evropskými aerolinkami jako je Air France přes Paříž, s Lufthansou přes Frankfurt nebo se Swiss přes Curych. Cena letenky se však opět prodraží a běžná letenka do Dominikánské Republiky koupená cca 3 měsíce dopředu Vás pak vyjde kolem 35ti tisíc.

Letiště v Dominikáské Republice

Letiště Punta Cana

U letiště v Punta CanaMezinárodní letiště Punta Cana (PUJ) se nachází 15 minut jízdy od oblasti Punta Cana a Cap Cana, 30 minut od Bávaro, El Cortecito a Arena Gorda a 45 minut od oblastí Macao a Uvero Alto. Nabízí přímé letenky z více než 28 zemí a 96 měst po celém světě. Je to nejrušnější letiště v Dominikánské Republice a druhé nejrušnější na karibských ostrovech s téměř 3,5 miliony mezinárodních pasažérů každý rok. Pokud poletíte do Dominikánské Republiky, letenky vám pravděpodobně budou směřovat právě sem.

Letiště Santo Domingo

Mezinárodní letiště Las Américas (SDQ) – také známé jako Mezinárodní letiště José Francisco Peña Gómez – se nachází 30 minut od hlavního města Santo Domingo a je hlavním vstupním bodem do města pro mezinárodní leteckou dopravu. Toto letiště je také vhodné pro návštěvu turistického plážového městečka Boca Chica a Juan Dolio.

Letiště La Isabela

La Isabela International Airport (JBQ) – také známé jako Mezinárodní letiště Dr. Joaquín Balaguer – se nachází severovýchodně od Santo Dominga a nabízí letenky do Haiti, Kuby a vybraných sousedních Karibských ostrovů.

Dominikánská Republika

Dominikánská Republika je známá jako kolébka Ameriky. Je plná ikonických památek po celém jejím území. Navštivte světoznámé pláže jako například Playa Rincón v Samaně. Projděte se prvními budovami a monumenty v Americe, které lemují ulice Santo Dominga - koloniálního Města. Vyšplhejte se na ruiny La Isabela v provincii Puerto Plata, kde Kolumbus postavil svůj první a jediný domov na souši v Americe. Vydejte se na Dominikánskou jedinou a nejbiodiverznejší UNESCO Biosféru v zemi. Navštivte katedrály a náboženské svatyně, klíčové pro dominikánskou kulturu.

Většina těchto ikonických památek je snadno dostupná z hlavních turistických destinací, kam si můžete koupit letenky, a jsou otevřené po celý rok.

Dominikána v Karibiku

Dominikána byla objevena v roce 1492 Kryštofem Kolumbem. Tenkrát ještě nestačilo koupit letenky. Je to země přetékající fascinující historií, muzei a vzrušujícími kulturními zkušenostmi, unikátními Dominikánskými speciality jako doutníky, rum, čokoláda, káva, merengue, jantar, larimar a především její přírodou.

Dominikánská Republika je druhá největší a nejrozmanitější karibská země, situovaná letecky jen dvě hodiny jižně od Miami, méně než čtyři hodiny od New Yorku a osm hodin od většiny evropských měst. Dominikánská Republika je destinací jako žádná jiná, nabízející úžasnou přírodu, zajímavou historii a bohatou kulturu. Při výběru letenek do Karibiku, by Dominikána měla být určitě na prvních místech vašeho rozhodovacího seznamu.

Dominikána je obklopená Atlantským oceánem na severu a Karibským mořem na jihu. Tento tropický ráj má téměř 1600 km pobřeží a 400 km úžasných pláží, kde najdete úchvatné resorty, hotely a různé sportovní, rekreační a zábavní možnosti.Kam koupit letenky na takovou pláž? Do Dominikánské Republiky

Punta Cana

Punta Cana je místem odpočinku a relaxace u moře, obdařeným jednou z nejdelších bílých písčitých pobřeží Karibiku – neuvěřitelných 48 kilometrů, jež jsou posety vysokými kokosovými palmy. Při svém příletu tyto krásné pláže uvidíte už z letadla. Vaše letenka totiž budou pravděpodobně směřovat právě do Punta Cana. Od severního konce Uvero Alto až po jihovýchodní Cap Cana se tu nacházejí all-inclusive resorty i malé skrýše, ve kterých si můžete dopřát všech pohodlí moderního života u pláže. Rodiny si užijí miniaturní zábavní centra a vodní parky pro děti, zatímco pro páry jsou tu útočiště s snovými lokalitami na svatby a s klidným ubytováním u pláže pro romantický pobyt.

Bílé písečné pláže

Jestli je něčím Karibik proslulý, tak jsou to jeho bílé písečné pláže. To je ten hlavní důvod, proč si turisté z celého světa kupují letenky do Dominikánské Republiky. Dominikána je světově proslulá pro své bílé písečné pláže, které se jeví jako nekončící a jsou často prokládány úzkými kokosovými stromy, sahajícími až do nebe. 1600 kilometrů dlouhé pobřeží je protkáno více než 200 plážemi, kde mnohé z nich zůstaly nevšední a nedotčené. Jestli hledáte bílý písek, nebo černý písek, v Dominikánské Republice to najdete.

Pláže Dominikánská Republika

Kupte si letenky a navštivte oblíbenou Punta Cana s 48 kilometrů dlouhou pláží, ale také Samaná se světově uznávanými plážemi jako Playa Rincón. Na severu narazíte na Playa Cabarete, Playa Grande, nebo Playa Punta Rucia. Vydejte se mimo turistickou stezku a navštivte například Playa El Valle nebo Playa Frontón kam se dostanete lodí a budete ohromeni. Karibské pláže jsou bezpečné po celý rok, zatímco na severu byste si měli dávat pozor na počasí před koupáním. Neděle jsou v Dominikánské republice rodinným dnem stráveným na pláži s hudbou a jídlem.

Letecky za vodopády Dominikánské Republiky

V Dominikánské Republice se nachází mnoho světově unikátních vodopádů. 27 Charcos de Damajagua v Puerto Plata nabízí dobrodružství s adrenalinem nabitou turistickou stezkou, zatímco Salto El Limón v Samaná patří mezi ty nejvyšší vodopády (30 m). Srdce Dominikány je plné hor a ukrývá mnoho čistých pramenů, které jsou ideálním cílem pro vaši každodenní procházku. Od Salto Baiguate po Salto Jimenoa I a II v Jarabacoa. Najdete tu tolik vodopádů, že se vám možná ani nevejdou do vašeho itineráře.

Koupání v Cenotés a jezírcích s průzračnou vodou

V Dominikánské republice se skrývají v bujných deštných pralesích krásné cenoty a jezírka, jejichž barva se mění od křišťálově čistého tyrkysového až po smaragdovou. Pokud se nacházíte v Punta Cana, můžete navštívit Scape Park s Hoyo Azul nebo Ojos Indígenas Ecological Reserve, oboje nabízející snadnou procházku deštným pralesem k cenotám. Možná nejznámějšími prameny v Dominikánské Republice jsou 27 Charcos de Damajagua v Puerto Plata, kde můžete skočit nebo sklouznout do hlubokých modravých bazénů. Naleznete zde spoustu dalších možností na osvěžující koupel ve svěží vodě, například El Choco National Park v Cabarete nebo stezku v Barahona směrem k Cueva de la Virgen. Garantujeme vám, že po návštěvě těchto míst, nikdy nebudete litovat rozhodnutí koupit si akční letenky do Dominikánské Republiky.

Karibské ostrůvky v okolí Dominikány

Kromě úžasných pláží na pevnině, Dominikánská Republika nabízí mnoho ostrovů a cayes s ještě úchvatnějším mořem a písčitým prostředím. Letenku sice koupíte jen na Dominikánu, omezovat se pevninou však nemusíte. Vydejte se na katamaránovou plavbu k nádherným ostrovům Saona nebo Catalina - domovu nejdelšího přírodního bazénu v Karibiku a pláží, které se táhnou, jak oko dohlédne, proti lesklým tyrkysovým vodám. Cayo Arena u pobřeží Puerto Plata je ideálním místem pro potápěčský výlet. U pobřeží Samaná se nachází Cayo Levantado, perfektní místo na oběd a koupání - často zahrnuto do výletů na Los Haitises, kde můžete také přenocovat v luxusním resortu. U pobřeží Montecristi se nachází ty nejméně známé cayes Siete Hermanos.

Výlety na ostrovy jsou nabízeny po celý rok, takže nezáleží na termínu letenek. Island hopping je však příjemný zejména během letní sezóny, kdy je méně lidí.

Dominikánský rum a doutníky

Mnoho turistů nelákají překrásné karibské pláže. Vyhlášený rum a doutníky, jsou však jednoznačným důvodem koupit letenky do Dominikánské Republiky.  Rum a doutníky jsou Dominikánské Republice šité na míru. Zdejší živná půda produkuje některé z nejlepších tabákových produktů na světě a stejně tak bohatou úrodu cukrové třtiny. Dominikánské prémiové tabáky jsou světové oceňované. Mezi ty nejznámější patří La Aurora, Romeo y Julieta a La Flor Dominicana. Pokud jste vyznavačem doutníků, určitě se si kupte letenky v období každoročního Pro-Cigar Festivalu, kde si můžete plnými doušky vychutnat nespočet druhů dominikánských doutníků, doplněných odpovídajícím programem. Ať už je léto nebo zima, vždy tu je možnost navštívit jednu z nejlepších továren na doutníky DR, buď ve městech nebo na jeho plantážích, např. v Punta Cana, La Romana, Santiago nebo Puerto Plata. Během vašich cest po Santo Domingu a Santiago si nenechte ujít návštěvu některého z cigar lounge a odpočiňte si s oblíbeným tmavým či světlým rumem, jako jsou např. Brugal, Barceló, Bermúdez či Macorís. Pro více informací o historii dominikánského rumu a doutníků navštivte Rum and Tobacco Museum ve Starém městě a prohlédněte si továrnu Brugal Rum Factory ve městě Puerto Plata.

Letenky do Dominikány za golfem

Dominikánská Republika je číslo 1 mezi golfovými destinacemi v Karibiku a Latinské Americe. Každoročně se sem letecky přepravuje světová golfová špička, aby si poměřila své síly na nejkrásnějších golfových hřištích s úchvatnými výhledy. Dominikána potěšuje návštěvníky 26 designovými golfovými hřišti uprostřed dechberoucího pobřeží s pozadím horami a bujnými zelenými fairwayi.

Minimálně sedm Dominikánských hřišť se stále umisťuje na předních místech magazínu Golf Week - Top 50 hřišť v Karibiku a Mexiku. Např. Punta Espada je v desítce nejlepších, Los Corales - kde se v roce 2018 uskutečnilo PGA Tour v Dominikánské republice - a Teeth of the Dog v Casa de Campo, které od roku 2009 drží první místo. Od La Romana po Punta Cana, Juan Dolio, a Puerto Plata, hřiště Dominikánské Republiky s 86 fairway a 39 oceánem obklopenými jamkami Vám nabízí tee time u moře nebo podél bohatých vnitrozemských hřišť navržených nejuznávanějšími golfovými architekty, včetně Pete Dye, Jack Nicklaus, Robert Trent Jones Sr., Gary Player, Tom Fazio, Nick Price a Greg Norman.

Ať už jste mistrovský hráč nebo nadšenec pro golf, s letenkami do Dominikány si budete užívat těch nejkrásnějších hřišť v Karibiku.

Pozorování divoké zvěře

Pokud milujete zvířata, můžete se těšit, že v Dominikánské Republice uvidíte širokou škálu divokých zvířat žijících od pobřežního až po horské klima. Vyrazte na výlet lodí za pozorováním velryb během sezóny páření (letenky musíte správně načasovat) , a pozorujte největší kytovce světa, jak se rozmnožují a porodí přímo v zálivu. Na severu můžete sledovat kapustňáky, jak se objevují v Estero Hondo Marine Reserve nebo delfíny skákající v zálivu Los Haitises National Parku. Ptáci jsou hlavní součástí divoké přírody s 32 endemickými druhy - dívejte se po Ridgwayově havranovi - kterého můžete najít na turistických výletech do národních parků, ale také v kopcích, údolích a na ostrovech Dominikánské Republiky. Jihozápad Dominikány je plný plazů, od amerických krokodýlů, kteří se hemží u Lago Enriquilla a ohrožených leguánů obývajících tuto kaktusy obrostlou oblast s pouštní atmosférou.

Ať už se jedná o turistiku, kanoistiku nebo plavby loděmi, s letenkami do Dominikány budete mít mnoho příležitostí, jak pozorovat místní faunu v přirozeném prostředí.

Počasí a kdy koupit letenky do Dominikánské Republiky

Díky své karibské lokaci je Dominikánská Republika celoroční destinací, na kterou se slunce usmívá - ať už v oblastech s vyšší nadmořskou výškou nebo ve městech.

Nejpříjemnější počasí panuje od prosince až do začátku března, kdy se shoduje se studenými zimami v Severní Americe a Evropě, je ta nejlepší doba pro termíny letenek do Dominikánské Republiky. Ráno i večer fouká chladný větřík a teploty dosahují až 18°C, zatímco během dne se pohybují mezi 25°C a 27°C. V horských a kopcovitých částech země, včetně Jarabacoa a Constanza, mohou teploty klesnout ještě výrazněji – dny začínají na 10°C a některé noci mohou být i pod nulou.

Letní období je nejteplejší a nejdeštivější sezónou v zemi a vlhkost je nejsilnější od dubna do října. Teploty dosahují během dne 32°C a dešťové přeháňky jsou častější. Trvají však jen krátkou dobu.

Sezóna hurikánu v Karibiku

Sezóna hurikánů trvá oficiálně od 1. června do 30. listopadu, zatímco září je považováno za nejaktivnější měsíc. Dominikánská Republika se nachází v oblasti bouřek, ale je malá pravděpodobnost, že by se sem dostal silný hurikán. Během posledního století tu bylo jen 11 hurikánů. V případě, že by se blížila jakákoli tropická bouře, hotely a letecké společnosti mají vždy více informací než běžný turista, a tak máte dost času na úpravu plánu. Deštivé období by Vás ale nemělo odradit od návštěvy Dominikánské Republiky v létě. Je to období s mnoha hotelovými nabídkami a letenkovými slevami. Akční letenky do Dominikány koupíte většinou právě na toto období nejnižší sezóny.

Praktické informace

Domluva a Jazyky

Oficiálním jazykem Dominikánské Republiky je španělština. Stejně jako mnozí z jejích latinskoamerických protějšků, mají Dominikánci svůj vlastní přízvuk, slang a idiomy. Jsou obzvlášť slavní pro to, že jsou neskutečně rychlí mluvčí. Skloňují, přeskakují slabiky a nevyslovují určité hlásky – například plural „s“ (například říkají La Terrena místo Las Terrenas). Nicméně neovládání španělštiny není problém: angličtina je v turistických oblastech široce rozšířena. Průvodci a personál hotelů na více regionech ovládají i další jazyky, včetně italštiny, francouzštiny, němčiny a ruštiny.

Spropitné

Účtování v restauracích automaticky zahrnuje 10% poplatek za služby – kromě 18% spotřební daně, kterou uvidíte jako ITBIS. Nicméně je obvyklé a dobrým zvykem nechat dalších 10%, aby číšník obdržel spropitné. Taxikáři nedostávají žádné odměny, ale pokud si myslíte, že jste obdrželi výjimečnou službu nebo měli specifickou situaci, ve které vám řidič pomohl, neváhejte ocenit jeho služby.

Peníze

Místní měnou je Dominikánské peso (RD$).

Pro obecnou představu je 1000 RD$ asi 20 USD.

Americké dolary a eura lze snadno vyměnit v bankách nebo v autorizovaných směnárnách po celé zemi.

Bankomaty různých etablovaných bank jsou široce dostupné včetně Scotiabank a Banco Popular. Jsou bezpečné pro výběry v místní měně. Také poskytují nejlepší směnné kurzy. Je lepší si vybrat bankomat ve vnitřním prostora a vybírat peníze během dne. Španělské slovo pro bankomat je cajero.

Bankomaty od Banco Popular, Banco BHD León, Banco Progreso a Scotiabank akceptují severoamerické bankovní karty a nabízejí menu v angličtině nebo španělštině.

Tip: Obvykle najdete bankomaty na letištích, supermarketech, hlavních rezortech a nákupních centrech. Výhodné je směnit peníze v aplikacích s nízkým směnným kurzem jako je Revolut a poté již platit a vybírat v místní měně.

Otevírací doby v Dominikánské Republice

Obchody běžně fungují v pracovní dny od 8:30 nebo 9 hodin ráno do 5 nebo 6 hodin odpoledne. V sobotu do 1 hodiny odpoledne a v neděli jsou obchody zavřené. Ve městech jsou výjimkou velká obchodní centra a supermarkety, které mají otevřeno v pracovní dny do 21 hodin a v neděli od 9 hodin do 20 hodin. Restaurace obvykle zůstávají otevřené a podávají jídlo do 22-24 hodin v neděli až čtvrtek a do 2 hodin ráno pátek a sobotu. O svátcích je speciální rozvrh.

Elektrické zásuvky

Elektřina v Dominikánské republice funguje na 110 voltů. Buďte připravení a dopředu si zajistěte adaptér a konvertory, pokud potřebujete. Zatímco ve větších rezortech si můžete na recepci půjčit, je lepší si sebou vzít vlastní.

Elektřina

V hlavních rezortech jsou generátory, aby se vypořádaly s jakýmikoli výpadky ve veřejném napájení. Pokud se ubytujete mimo rezorty, v malém hotelu nebo na venkově, mějte na paměti, že mohou být časté poruchy a nárazy elektrického proudu. To znamená, že byste měli chránit své elektronické spotřebiče, pokud nemají vestavěnou přepěťovou ochranu.

Telefonování a SIM v Dominikáně

Chcete-li po příletu v Dominikánské Republice volat, nejlevnější způsob je mít vlastní telefonní číslo. Zajděte do obchodů Claro nebo Altice, které jsou obvykle umístěny v nákupních centrech nebo supermarketech, a kupte si novou SIM kartu za méně než 5 USD. Většinou to zahrnuje asi deset minut volání na místní linky. Musíte mít:

 • Odemčený mobilní telefon nebo chytrý telefon
 • Platný pas, který je zákonně požadován pro získání SIM karty

Jakmile budete mít funkční telefon a číslo, budete moci svůj telefon dobíjet libovolnou částkou po celé zemi. Telefonní kredity jsou také dostupné prostřednictvím trafik, které jsou rozesety po celém městě a centru, kde prodávají také loterijní lístky. Stačí jim říct vaše číslo a uvést, kolik chcete přidat.

Wifi

Wi-Fi je v Dominikánské republice všudypřítomné. Je dostupné uvnitř café, restaurací, velkých autobusových nádraží a hotelových lobby. Nečekejte vysokou rychlost ani konzistenci vždy, ale obecně to stačí ke zkontrolování e-mailu a provádění základních úloh.

Svatby v Dominikánské Republice

Mnoho lidí nechce svatbu v České Republice. S tolika krásnými přirozenými scenériemi, bílými plážemi, romantickými vodopády, dechberoucím pobřežím a idylickým ubytováním je Dominikánská republika top destinacemi pro svatby a romantiku. Jsou na svatby zahraničních turistů dobře připraveni. Stačí si koupit letenky do Dominikány a podrobnosti svatby nechat zařídit nějaký místní svatební salón.

Hotely excelují v poskytování svatebních balíčků a služeb - včetně pomoci s manželskými listinami, najmutím event plannerů a fotografů, rezervacemi spa procedur, personalizovanými svatebními dorty, cateringem, hudbou a aranžmá s květinami a dalšími detaily - což umožňuje nevěstě a ženichovi se soustředit na cestování a  užívání si dovolené.

Co je potřeba pro svatbu v Dominikánské Republice:

 • Letenky do Dominikány
 • Fotokopie požadovaných dokumentů lze poslat dopředu.
 • Pár musí donést originály při příletu do země.
 • Všechny doklady musí být přeloženy oficiálním překladačem a legalizovány.

Nejlevnější letenky do Dominikánské republiky

Nalezli jsme:
7 akcí na letenky do Dominikánské republiky

Letenka do Dominikánské republiky - cena:

Průměrná cenainfo: 14433 Kč

Dnešní průměrná cena: 17929 Kč

 • Nejlevnější letenky:
  16800 Kč od Kralovna.cz
 • Nejdražší letenka je za:
  18885 Kč od Kralovna.cz

Dominikánská republika

Akční letenky Dominikánská republika - Vyhledávač

Kontinent: Severní Amerika

Místní čas: posun -6 hodin

Měna: Dominikánské peso


Časté akce do Dominikánské republiky

Punta Cana, Santo Domingo