Levné letenky Neapol

: 10   Prosíme vyčkejte    info
 • Katovice - Neapol - 1896 Kč

  Pelikan.cz ( včera - před 28 hodinami )
  • 1 896 Kč
  • Přejít na akci
 • Neapol z Prahy nejen o letních prázdninách od 1 020 Kč

  Zaletsi.cz ( včera - před 26 hodinami )
  • 1 020 Kč
  • Fajn Akce - 30 %
 • Vídeň - Neapol - 2490 Kč

  Pelikan.cz ( před 45 dnů )
  • 2 490 Kč
  • Přejít na akci
 • Praha - Neapol - 1511 Kč

  Pelikan.cz ( před 118 dnů )
  • 1 511 Kč
  • Přejít na akci
 • Praha - Neapol - 1873 Kč

  Pelikan.cz ( před 157 dnů )
  • 1 873 Kč
  • Přejít na akci
 • Vídeň - Neapol - 1150 Kč

  Pelikan.cz ( před 81 dnů )
  • 1 150 Kč
  • Přejít na akci
 • NEAPOL/AMALFI – v lete s Austrian Airlines už za 99€!

  Letenkyzababku.sk ( před 5 dnů )
  • 2 469 Kč
  • Přejít na akci
 • Vídeň - Neapol - 1700 Kč

  Pelikan.cz ( před 106 dnů )
  • 1 700 Kč
  • Přejít na akci
 • Vídeň - Neapol za 1852 Kč

  Kralovna.cz ( před 19 dnů )
  • 1 852 Kč
  • Přejít na akci
 • Vídeň - Neapol za 2842 Kč

  Kralovna.cz ( před 59 dnů )
  • 2 842 Kč
  • Přejít na akci


Možná jste si z akčních letenek nevybrali :(
Zkuste najít levné letenky tady:

Neapol letenky

Neapol letecky - letenky NeapolLetenky Neapol jsou poměrně žádané zboží. Neapol je totiž třetím největším městem Itálie hned po Římu a Milánu. Město se nachází na pobřeží jihovýchodně od Říma ve Neapolském zálivu. Ten je s panoramatickým výhledem na Vesuv často považovaný za jedno z nejhezčích míst celé Itálie.

Letenky do Neapole nabízí celá řada leteckých společností prakticky ze všech velkých letišť, které jsou v dosahu z ČR. Nejlevnější letenky bývají v akci už za cenu kolem sedmi stovek.  Běžná cena akčních letenek do Neapole se pohybuje v rozmezí mezi patnácti stovkami a dvěma tisíci za zpáteční letenku. Stále se však bavíme o cenách akčních a levných letenek do Neapoli. Běžné letenky se pohybují výše a začínají někde na ceně někde kolem 4 tisíc. Na této stránce však naleznete pouze levné letenky do Neapole.

Letenky Ischia

Často lidé nehledají jen letenky do Neapole, ale chtějí letenky do Ischie. Ischia je ostrov v těsné blízkosti Neapole. Bohužel se ta v současné době nelze dostat běžnými leteckými linkami. Je nutné koupit letenku do Neapole a z Neapole se pote snadno trajektem přepravit na Ischii.

Praha Neapol letenky

Z České republiky se momentálně do Neapole létá běžnými linkami pouze z Prahy. Letenky Neapol Praha a Praha Neapol nabízejí současně dvě aerolinky Ryanair a Wizzair. Obě jsou nízko nákladové a tak musíte počítat s tím, že ceny letenek Praha Neapol se liší se zvolenými termíny. Uvedené akce v seznamu levných letenek výše se tak vztahují většinou k těm nejlevnějším termínům. Pokud chcete mít letenku za tyto ceny, budete se muset časově přizpůsobit nabízeným cenovým akcím. Doba letu je přibližně dvě hodiny a pět minut s WizzAirem a 1:55 s Ryanairem.

Letenky Praha Neapol Wizzair

Letenky Praha Neapol od Wizzairu bývají o něco málo dražší než od Ryanairu. Zato zde však můžete počítat s více službami v ceně letenky. V ceně máte například příruční zavazadlo do deseti Kg, které většinou nikdo příliš nepřevažuje. Navíc Wizzair nabízí i slevy, pokud létáte často. Můžete se tak dostat na lepší cenu letenek do Neapole než u konkurenčního Ryanairu.

Letenky Praha Neapol Ryanair

Nízko nákladová letecká společnost Ryanair často mývá nejlepší ceny letenek Neapol Praha na trhu. Termínů bývá poměrně hodně. Buďte však pozorní a dobře si přečtěte veškeré podmínky přepravy, abyste se tak vyhnuli dalším nečekaným poplatkům. I s případnými nečekanými poplatky však Ryanair stále dokáže nabízet letenky za bezkonkurenční ceny.

Neapol

Neapol, někdy špatně psaná Neapole, nebo italsky Napoli, či anglicky Naples je třetí největší a jedno z nejkrásnějších měst celé Itálie. Letenky do Neapole se prodávají na celém světě – někdy se říká „Vidět Neapol a zemřít“. Tento citát pochází z 18. století, kdy byla Neapol centrem obchodu a kultury. V té době se obecně mělo zato, že nic krásnějšího snad již vidět nemůžete. Zkuste si to ověřit na vlastní kůži – letenka Praha Neapol Vás bude stát jen pár stovek.

Neapol je stále plná památek, nádherných uliček, příjemných pláží, a hlavně dobrého jídla. Věděli jste, že právě v Neapoli vznikla Pizza? Tu místní neapolskou originální pizzu rozhodně musíte ochutnat. Letenka Vás nevyjde o tolik víc než večeře v luxusní pražské restauraci.

Neapol – počet obyvatel a rozloha

Obyvatelstvo Neapole čítá přibližně milion obyvatel na rozloze cca 120 km čtverečních. Když k tomu však připočtete i metropolitní oblast, pohybujeme se někde nad hranicí třech milionů obyvatel.

Metro Neapol

Metro je v Neapoli zásadním dopravním systémem. Funguje od 6ti ráno do 11ti večer. Skládá se především ze 2 linek metra a městské železnice. Cena jízdenky na metro je cca 1,5 euro za 90ti minutovou jízdenku (v 2024). Cena se určitě bude do budoucna měnit. Lístky je možné koupit i přes SMS před nástupem do Metra. Město je dobře spojené i s okolními městy včetně Říma. Na podrobnosti o jízdenkách a možnostech dopravy se můžete podívat zde. Bohužel metro nevede z Neapole až na letiště. Je potřeba vzít autobus z letiště na nádraží nebo obráceně. Pak už můžete cestovat dál metropolitními vlaky. K letenkám do Neapoli musíte tak připočíst ještě několik euro (5 EUR v roce 2024) za poměrně levný autobus na nádraží a další linky podle toho, kam z letiště směřujete.

Mapa hromadné dopravy a metra v Neapoli

Metro Neapol

Mapa

Mapu Neapole není zapotřebí nikde kupovat. Úplně Vám postačí mapa s navigací v telefonu v podobě Google Maps nebo Mapy.cz. Mapy tak budete mít stále aktuální a pokud se obáváte o data, můžete je mít i v offline podobě.

Počasí Neapol

Celkově je počasí v Neapoli příjemné. Teploty se v Neapoli pohybují od 7°C v zimě až po 26°C v létě. Nejlepší období pro návštěvu Neapole z hlediska teplého počasí je od konce června do začátku září. Nicméně ani v zimě není nečekejte tragické počasí. Průměrné vysoké teploty se pohybují kolem 15°C. Nejchladnější počasí je v Neapoli v únoru, kdy se teploty pohybují mezi 7mi a 12ti stupni Celsia.

Nejvíce srážek bývá v listopadu a v prosinci, kdy na měsíc vychází průměrně 10 – 12 dnů. Nejvíce slunečných dnů pak bývá v červenci a srpnu, kdy můžete očekávat průměrně 25 až 30 slunných dní v měsíci.

Jídlo v Neapoli

Málo kdo ví, že samotná Pizza pochází z Neapole. Po příletu do Neapole byste neměli minout následující tradiční speciality.

Pizza Napoletana (Neapolská pizza)

Nejznámějším exportním artiklem Neapole je pizza Napoletana. Je to samostatná kapitola italské kultury - je to nejen kombinace chutí a ingrediencí, ale také živý příběh města. Těsto je vyrobeno z kvalitní pšeničné mouky, přírodního neapolského kvasu, soli a vody. Nikdy se neválí válečkem, ale ručně tvaruje. Je to živoucí historie, kterou v Neapoli můžete vnímat všemi smysly. Už jen kvůli ochutnání pravé neapolské pizzy, se vyplatí pořídit si letenky do Neapole.

 • Crocchè (Neapolské bramborové krokety) - Často se podávají jako antipasti nebo jako rychlá svačina na cestě.
 • Mozzarella di Bufala (Buvolí mozzarella) - Neapolská mozzarella je světoznámá. Je měkká, krémová a plná chuti.
 • Parmigiana di Melanzane (Lilek a parmazán) - Tento pokrm je vrstvený lilek s rajčatovou omáčkou, mozzarellou a parmazánem.
 • Sfogliatella (Neapolský sladký pečivo) -Neapolské pekařství nabízí mnoho sladkých dobrot. Sfogliatella je křehké pečivo plněné ricottou, cukrem a kandovanými ovocemi. Je to typický dezert Neapole 2.
 • Espresso nebo Caffè Napoletano – Neapolská káva je silná, aromatická a neodmyslitelná součást místní kultury.
 • Tarallo – křupavé kruhové pečivo, které se často podává jako svačina.

U nás v Čechách jsou také oblíbené Neapolský salát a Neapolské špagetyNeapolskou omáčkou. Pořiďte si letenku Praha Neapol a ochutnejte sami, zda Neapolský salát a špagety pojímají Češi po svém.

Neapol Sopka

Vesuv je známý tím, že zničil slavné město Pompeje a spálil tisíce jeho obyvatel. Jeho erupce před 30 000 lety pravděpodobně přispěla k vyhynutí neandertálců. I přes svou zdánlivou nečinnost bychom neměli Vesuv brát na lehkou váhu. V Neapoli Vesuv dokrášluje a atmosféru městě a je nedílnou součástí místního panoramatu.

Mnoho lidí si Vesuv plete s Etnou. Sopka Etna se ale nenachází v Neapoli ale naleznete jí na ostrově Sicílie.

Jak se dostat z Neapole k Vesuvu?

Na lince Neapol Vesuv jezdí pravidelná kyvadlová doprava autobusy. Přepraví Vás soukromé autobusové společnosti, ale i místní hromadná doprava. Ta je sice levnější, ale nejezdí tak často a v zimních měsících téměř vůbec.

Linky dopravy vám naleznou například mapy Google Maps.

Další alternativou je Taxi nebo vlastní automobil z půjčovny.

Zemětřesení

Jak často Neapol zemětřesení zažívá v běžném životě? Kdy o sobě dává vědět sopka u Neapole?

Neapolský region je známý svou seismickou aktivitou, a to zejména kvůli sopce Vesuv. V minulosti způsobil tragické erupce, jako například ta v roce 79 n. l., která zničila město Pompeje.

I když je Vesuv v současné době nečinný, stále je třeba sledovat jeho aktivitu.

Pokud si kupujete letenku do Neapole, musíte počítat s tím, že v Neapoli jsou mírná zemětřesení poměrně častá. Můžete zde zažít i středně velké zemětřesení bez větších škod. Opravdu velké zemětřesení sice hrozí, ale již dlouhou dobu se zde nestalo.

Bezpečnost

Je Neapol nebezpečná? Nebezpečný Kriminalita? A co Mafie?

Ačkoliv je Neapole pro turisty poměrně bezpečné město, je zapotřebí rovnou dodat, že některým čtvrtím jako je „Scampia“, je lepší se vyhýbat. Je to zázemí místní italské mafie jménem Camorra působící právě v Neapoli. Pro turisty však tato mafie nebývá problém. Horší mohou být nové “dětské gangy” přebírají kontrolu. Doporučuje se tedy dodržovat základní bezpečnostní doporučení, hlídat si svoje osobní věci a vyhýbat se vyhlášeným nebezpečným čtvrtím.

Pláže

Pláže u Neapole slibují příjemný zážitek a zvlášť v létě dokáží přinést mnoho radosti.

Zde jsou některé oblíbené pláže v okolí Neapole:

 1. Spiaggia di Castel dell’Ovo: Pláž sousedící s historickým hradem Castel dell’Ovo.
 2. Spiaggia di Lido Fiori: Pláž nabízející zlaté písky.
 3. Spiaggia di Marechiaro: Pláž s kouzlem odlehlého pobřeží.
 4. Spiaggia di Mergellina: Městská plážová oáza s jemným pískem.
 5. Spiaggia di Posillipo: Pláž podél ohromujícího pobřeží Posillipo s panoramatickými výhledy na Neapolský záliv a Vesuv.

Mapa:

Neapol Tipy

Vesuv

Vesuv je kultovní místo a nedílná součást neapolského výhledu. Podle některých může být Vesuv vstupem do Dantova pekla z Božské komedie. Rozhodně však stojí za návštěvu a jsou z něj nádherné výhledy na Neapol. Pozor, neplést Vesuv s Etnou. Etna se nenachází v Neapoli.

Jak se dostat z Neapole na Vesuv? Psali jsme již výše.

ZOO

Neapol je místo, kde můžete navštívit ZOO, která má historii až do roku 1940. Rozlohu má přibližně 72 tisíc metrů čtverečních a hostí velkou sbírku nejrůznějších zvířat. Pokud si v Neapoli potřebujete odpočinout od městského ruchu a památek, ZOO může být tím správný místem.

Neapolská ZOO: Oficiální web

Opera

Teatro di San Carlo je nejstarší nepřetržitě provozovanou veřejnou operou na světě. Nachází se v Neapoli a je jedním z nejvýznamnějších divadel v Itálii. Budova opery je impozantní a má krásnou architekturu s úžasným interiérem.

Pokud jste již investovali několik tisíc do letenek do Neapole, nenechte si ujít alespoň jedno z představení místní opery. Italská opera totiž nemá ve světě obdoby a budete na to ještě dlouho vzpomínat. Oficiální web

Ischia

Ischia leteckyOstrov a potažmo město Ischia je častý turistický cíl. Vlastně mnoho lidí hledá přímé letenky na Ischii a jsou zklamaní, že na Ischii se momentálně letenky koupit nedají. Je nutné pořídit letenky do Neapole a odtud vzít kratičký trajekt Neapol Ischia.

Jak se dostat z neapole na ischii?

Jak jsme již psali, jediným způsobem, jak se dostat z Neapole na Ischii je po vodě buď trajektem nebo soukromou lodí. Nejlevněji můžete jet mezi přistavy Pozzuoli a Casamicciola Terme. Lístky klidně můžete pořídit až na místě. Je zde možné zaplatit i kartou. Pokud jedete s autem, raději si lístek objednejte dopředu. Nemusel by na Vás zbýt místo.

Kde je možné koupit lístky: alilauro.it caremar.it medmar.it. Jak vidíte, možností, jak se dostat z Neapoe na Ischii je vícero.

Pokud plánujete přesun přímo z letiště na Ischii, můžete využít místní autobus, který jezdí z letiště přímo do přístavu.

Památky

Neapol má krásné památky, které Vás chytí za srdce. Určitě stojí zato si udělat i výlet na dříve zmíněnou Ischii. Určitě nevynechejte následující památky:

 1. Cappella Sansevero: muzeum proslulé svou mramorovou sochou Závoj Krista od Giuseppe Sanmartina
 2. Castel Nuovo: středověký hrad, který je jedním z symbolů města
 3. Castel Ovo a Lungomare: starobylý hrad na pobřeží, který nabízí krásný výhled na moře a město
 4. Katakomb San Gennaro: Starobylé podzemní pohřebiště
 5. Královský palác Capodimonte a muzeum: Tento palác je domovem bohaté sbírky umění a nádherných zahrad.
 6. Národní archeologické muzeum: domov některých z nejvýznamnějších artefaktů antického Říma
 7. Presepi na Via San Gregorio Armeno: ulice známá svými obchody s vánočními jesličkami a řemeslnými výrobky
 8. Palazzo Reale (Královský palác): monumentální palác, který byl kdysi největší budovou v Evropě
 9. Piazza del Plebiscito: náměstí známé svými významnými památkami jako je Královský palác a majestátní bazilika San Francesco di Paola

Pompeje

Pompeje, Vesuv - NeapolPompeje jsou světoznámou starověkou památkou a důležitým archeologickým nalezištěm. Toto starodávné město bylo kdysi pohřbeno pod popelem z nedaleké sopky Vesuv. Nalezli se zde neuvěřitelně zachovalé artefakty a dodnes je toto město známé díky své silné atmosféře. Momentálně jsou Pompeje zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO.

Jak se dostat z Neapole do Pompejí

Do Pompejí se se lze snadno dostat vlakem nebo automobilem. Vlakem pojedete z nádraží Napoli Garibaldi a pojedete přibližně půl hodiny na zastávku Pompei Scavi Villa dei Misteri.

Neapol a Pompeje se nachází jen necelých 30 km od sebe. Pompeje jsou velmi navštěvované, a tak je hromadní doprava do Pompejí snadno dosažitelná. Kromě vlaku sem jezdí i různé autobusové linky. Vlak Neapol Pompeje je však nejsnadnější cestou.

Letiště Neapol

Letiště Neapol, oficiálně známé jako Aeroporto di Napoli-Capodichino nebo anglicky Naples-Capodichino International Airport, je mezinárodní letiště sloužící především Neapoli. Je to čtvrté nejrušnější letiště v Itálii a nejrušnější v jižní Itálii. Letiště Napoli se nachází přibližně 6 km severovýchodně od centra města.

Letiště má 2 terminály. Letenky budete mít pravděpodobně na terminál 1, protože druhý terminál je vyhrazen především pro charterové lety. Mezi terminály lze přejít pěšky, ale jezdí tu zde i kyvadlový autobus.

Cesta z letiště Neapol

Jak se dostat z letiště Neapol do centra?

Doprava z letiště Neapol do centra města je snadná. Po příletu naleznete zastávku „Alibus“, což je autobus, který vás doveze do centra Neapole nebo do Přístavu. V centru Neapole staví u hlavního nádraží, odkud můžete pokračovat dále do libovolné části Neapole. Doba jízdy z letiště do Neapole je cca 15 minut. Do přístavu (pokud směřujete rovnou na Ischii) pak pojedete přibližně 35 minut.


Nejlevnější letenky do Neapole

Nalezli jsme:
10 akcí na letenky do Neapole

Letenka do Neapole - cena:

Průměrná cenainfo: 1439 Kč

Dnešní průměrná cena: 1880 Kč

 • Nejlevnější letenky:
  1020 Kč od Zaletsi.cz
 • Nejdražší letenka je za:
  2842 Kč od Kralovna.cz

Neapol

Akční letenky Neapol - Vyhledávač

Kontinent: Evropa

Stát: Itálie

Místní čas: posun 0 hodin

Orientační vzdálenost: 1029 km

Měna: Euro

Kurz: 24.71 Kč za EUR


Letiště

 • NAP - Naples International Airport