Levné letenky Bergamo

: 6   Prosíme vyčkejte    info
 • Berlín - Bergamo - 1428 Kč

  Pelikan.cz ( před 2 dny )
  • 1 428 Kč
  • Přejít na akci
 • Brno - Bergamo - 958 Kč

  Pelikan.cz ( před 6 dnů )
  • 958 Kč
  • Přejít na akci
 • Praha - Bergamo - 1076 Kč

  Pelikan.cz ( před 108 dnů )
  • 1 076 Kč
  • Přejít na akci
 • Bratislava - Bergamo - 643 Kč

  Pelikan.cz ( před 55 dnů )
  • 643 Kč
  • Přejít na akci
 • Vídeň - Bergamo - 1043 Kč

  Pelikan.cz ( před 108 dnů )
  • 1 043 Kč
  • Přejít na akci
 • Bergamo-4*Starhotels Cristallo Palace - letenka s ubytováním - počet dní 3 za - 6290 Kč - přímý let z Prahy nebo Brna

  Pelikan.cz + ubytovani ( před 80 dnů )
  • 6 290 Kč
  • Přejít na akci


Možná jste si z akčních letenek nevybrali :(
Zkuste najít levné letenky tady:

Milan – Bergamo

Letenky BergamoBergamo je často vnímáno jako předměstí Milána. Je tu menší letiště než v Miláně a nízkonákladové letecké společnosti sem často létají díky nižší letištním poplatkům. Mohou tak nabídnout nižší ceny letenek. Jako příklad můžeme uvést leteckou společnost Ryanair, která nabízí levné letenky do Bergama nejen z Prahy, ale i z Brna. Letenky Brno Bergamo bývají dokonce často ještě levnější.

Po příletu do Bergama mnoho turistů přejíždí rovnou do Milána. Na letišti v Bergamu jsou na to připraveni. Nemusíte se tak bát letenek do Bergama, pokud směřujete rovnou do Milána.

Přímé autobusy jezdí z letiště Bergamo do centra Milána (na hlavní vlakové nádraží Milano Centrale) prakticky nepřetržitě každou půl hodiny. Okno je jen v nočních hodinách mezi druhou a půl čtvrtou hodinou ranní. Jezdí zde linky Flixbus, Terravision a Autostrade.

Možné je i po příletu vzít autobus do centra Bergama, projít si Bergamo a později jet do Milána Vlakem, který je ještě rychlejší. Transport z letiště Bergamo do Milána přímým autobusem trvá asi 50 minut. Vlakem z Bergama se dostanete pod 40 minut.

V Miláně je sice ještě jedno letiště (Linate), které je blíž centru, ale směřují sem spíš obchodní a business letenky. Létá se sem především za obchodem.

Rozdíl letenek do Milána a Bergama v délce transportu do centra Milána

Pokud si pořídíte letenky přímo do Milána, cesta z letiště Malpensa do centra Milána Vám bude trvat 40 minut vlakem nebo 50 minut autobusem, takže doba cesty do centra Milána je prakticky stejná. Čas neušetříte. Ušetříte na letenky, pokud poletíte přes Bergamo.

Letenky Bergamo

Jak jsme již zmínili, letenky do Bergama bývají výhodnější. Proto je nabízejí především nízko nákladové letecké společnosti, které se zaměřují na maximální snížení nákladů, a tak i ceny letenek.

Levné letenky Bergamo - seznam

Letenky Brno Bergamo

Letenky z Brna do Bergama jsou momentálně hodně oblíbené. Z Brněnského letiště se momentálně, kromě charterových letů, léta jen do Londýna a do Bergama. Obě letenky Brno Bergamo i Brno Londýn mají velmi lákavé ceny a jsou hojně využívané zákazníky z celé Moravy a okolí.

Levné letenky Bergamo - seznam

Letenky Praha Bergamo

Do Bergama se létá pravidelně i z Prahy. Pokud chcete letenky z Prahy můžete si vybrat, zda poletíte přímo do Milána nebo do Bergama. Letenky Praha Bergamo však bývají cca o 25% levnější než letenky Praha Milán a často se v akčních termínech dostanete i pod hranici tisícovky za zpáteční letenku.

Levné letenky Bergamo - seznam

Letenky Ostrava Bergamo

Levné letenky z Ostravy do Bergama momentálně nejsou bohužel v nabídce. Z Ostravy Ryanair momentálně nabízí pouze letenky do Londýna a do Malagy.

Letiště Milán – Bergamo

Letenky BergamoLetiště v Bergamu se celým jménem nazývá Letiště Orio al Serio neboli Italsky Aeroporto di Bergamo-Orio al Serio. Nachází se nedaleko (necelé 4 km) od centra Bergama. Slouží také jako další letiště pro nedaleký Milán, který je vzdálený jen 45 Km. I když se nejedná o hlavní letiště, přesto je poměrně vytížené a každoročně jím projdou miliony turistů. Pro své letenky jej využívá hlavně nízko nákladový letecký dopravce Ryanair.

Letenky do Bergama však nabízí i další aerolinky:

 • Wizzair
 • Pegasus
 • Aeroitalia
 • Eurowings
 • Air Arabia
 • Turkish Airlines

a další …

Bergamo Odlety

Aktuální odlety na letišti Bergamo můžete sledovat zde.

Bergamo MHD

Hromadná doprava v Bergamu je spravována ATB (Azienda Trasporti Bergamo) a zahrnuje autobusy, tramvaje, lanovky a malý počet taxi. Město je také obsluhováno železniční stanicí Bergamo, která poskytuje regionální a národní vlakové spoje.

Autobusy: ATB provozuje 12 linek autobusů, včetně letištní linky (číslo 1), která je nejrychlejší, nejjednodušší a nejlevnější cestou MHD mezi Bergamem a mezinárodním letištěm Orio al Serio.

Lanovky: Bergamo má lanovky směřující na Bergamo City a San Vigilio.

Součástí MHD je i systém sdílených kol.

Elektronický systém jízdenek AtBip umožňuje cestování autobusy, tramvajemi a lanovkami.

Oficiální web MHD.

Itálie – Bergamo

Panorama Bergamo - ItálieItalské město Bergamo je vzdálené jen 40 kilometrů od Milána. Často je vnímáno jen jako předměstí nebo druhé letiště Milána. To je ale hodně povrchní vnímání a možná Vás překvapí, že mnoha turistům se Bergamo líbí více než samotný Milán. Bergamo je totiž také velmi hezké a historické město. Oproti Milánu je ale menší a mnohem klidnější. Naleznete zde velké množství krásných památek, z nichž jsou některé dokonce na seznamu UNESCO. Pokud si tedy vyberete raději letenky do Bergama než do Milána, doporučujeme si nějaký ten čas vyšetřit i na prozkoumání samotného Bergama. Rozhodně nebudete litovat a možná se do Milána ani nedostanete, protože se rozhodnete, že si obě města zaslouží samostatný výlet.

Bergamo počasí

Bergamo se nachází jen cca 300 m. n. m. v předhůří Alp a z toho vyplývá i místní počasí.

 • Zima (prosinec až únor) je v Bergamu studená. Teploty se pohybují kolem bodu mrazu i během dne, zejména v prosinci a lednu. Oblačnost převládá po delší dobu. Od poloviny února teploty začínají stoupat a často přesahují 10 °C. Sníh v Bergamu obvykle spadne alespoň jednou za rok, ale brzy opět taje. Průměrně napadne kolem 30 centimetrů sněhu ročně. To se však mění se změnou klimatu obecně.
 • Léto (červen až srpen) Letní počasí je v Bergamu horké a dusné, ale obvykle slunečné – alespoň dopoledne. Teploty jsou o něco nižší než v Miláně. Horní část Bergama je mírnější: ve výšce 300 metrů je průměrně o jeden stupeň Celsia nižší než na letišti. Během vln horka může teplota dosáhnout nebo překročit 35 °C. Nejvyšší naměřená teplota byla 39 °C v červenci 1983.

Slunečných dní je v Bergamu v průměru kolem 1825 ročně. Nejvíce slunečných hodin je v červenci, na kdy jich připadá cca 250.

Na kdy koupit letenky do Bergama vzhledem k počasí?

Pokud plánujete nákup levných letenek do Bergama, nejlepší období je jaro a začátek léta. Nejlepší období je od poloviny dubna do poloviny června.

Bergamo – Historie

Oblast Bergama byla osídlena již od doby želené. Přibližně 200 let před naším letopočtem se stalo římským městem. V té době se jmenovalo Bergmonum.

V období středověku bylo sídlem bohatých Lombardských rodin, díky čemuž zažívalo nevídaný rozkvět. Z této dony pochází i jeho opevnění a mnoho dalších památek.  Opevněné historické město dokonce dnes patří mezi památky UNESCO.

Bergamo – Co vidět?

BergamoPamátky

Památky v Bergamu rozhodně patří mezi hlavní taháky. Podívejte se na ty nejslavnější:

 • Citta Alta (Horní město): Většina atrakcí v Bergamu se nachází v Citta Alta, starém městě, kde se středověké a renesanční budovy těsně shlukují na vrcholu skalnatého výběžku. Pozzo
 • Piazza Vecchia: Náměstí obklopené patricijskými domy a Palazzo della Ragione (radnice) z 12. století. Palazzo della Ragione má kamenné schodiště a loggii s třemi gotickými oblouky, které byly v polovině 16. století částečně přestavěny. Na náměstí stojí také Contariniho kašna, zdobená lvy, a další Lion of St. Mark hledí shora.
 • Santa Maria Maggiore (Bazilika sv. Marie Velké)
 • Akademie Carrara
 • Hrad San Vigilio na kopci nad městem nabízí úchvatné výhledy na Bergamo a okolní krajinu

Zoo

Zoo Le Cornelle v Bergamu je zajímavou možností, jak si zde užít svůj pobyt. Naleznete zde stovky zvířat zasazených do co nejpřirozenějšího prostředí. Díky nízkým plotům nebudete mít skoro ani pocit, že jste od zvířat odděleni.

Webové stránky ZOO.


Nejlevnější letenky do Bergama

Nalezli jsme:
6 akcí na letenky do Bergama

Letenka do Bergama - cena:

Průměrná cenainfo: 819 Kč

Dnešní průměrná cena: 1030 Kč

 • Nejlevnější letenky:
  643 Kč od Pelikan.cz
 • Nejdražší letenka je za:
  1428 Kč od Pelikan.cz

Bergamo

Akční letenky Bergamo - Vyhledávač

Kontinent: Evropa

Stát: Itálie

Místní čas: posun 0 hodin

Orientační vzdálenost: 645 km

Měna: Euro

Kurz: 24.71 Kč za EUR


Letiště

 • BGY - Orio al Serio International Airport