Levné letenky Faro

: 6   Prosíme vyčkejte    info
 • Norimberk - Faro - 1938 Kč

  Pelikan.cz ( před 3 dny )
  • 1 938 Kč
  • Fajn Akce - 20 %
 • Praha - Faro - 4390 Kč

  Pelikan.cz ( před 48 dnů )
  • 4 390 Kč
  • Přejít na akci
 • Praha - Faro - 4290 Kč

  Pelikan.cz ( před 109 dnů )
  • 4 290 Kč
  • Přejít na akci
 • Vídeň - Faro - 2038 Kč

  Pelikan.cz ( před 108 dnů )
  • 2 038 Kč
  • Přejít na akci
 • Praha - Faro za 4487 Kč

  Kralovna.cz ( před 148 dnů )
  • 4 487 Kč
  • Přejít na akci
 • Vídeň - Faro za 4143 Kč

  Kralovna.cz ( před 113 dnů )
  • 4 143 Kč
  • Přejít na akci


Možná jste si z akčních letenek nevybrali :(
Zkuste najít levné letenky tady:

Portugalsko – Faro letenky

Letenka FaroAkčních letenek do Fara bývá jen, co byste na prstech spočítali. Navíc těch akcí, kde je více dostupných termínů, je ještě méně. Přímé letenky do Fara jsou k mání pouze z okolních velkých letišť jako je Vídeň. Dokonce můžete mít nízko nákladové letenky od Ryanairu. S Touto aerolinkou dosáhnete i na čtvrtinové ceny toho, co nabízí běžně v akci TAP Air Portugal s odletem z Prahy. Nicméně ale jsou i termíny letenek, které jsou čtyřikrát dražší. Je pak tedy otázka, jak vychází cena letenky do Fara na konkrétní termín.

Letenka Praha Faro

Do Fara z Prahy běžně létá aerolinka TAP Air Portugal nicméně nelétá přímo – z Prahy ani odkudkoli z  České Republiky – alespoň co se běžně dostupných letenek týče. Pokud chcete letět do Fara z Prahy, musíte počítat s přestupem. S Tap Air Portugal očekávejte přestup v Lisabonu. Momentálně nejsou žádné zprávy o tom, že by jakákoli aerolinka (tradiční nebo nízko nákladová) plánovala zavést přímé lety Praha Faro. Sledujte seznam levných letenek do fara výše a ihned se dozvíte, jaké máte možnosti v rámci akčních letenek.

Cena levné letenky do Fara

Akční a levné letenky Praha Faro a Vídeň – Faro jsou zde dostupné zdaleka častěji než letenky z jiných letišť. Cena letenek do Fara z Vídně bývá výrazně nižší než letenky Praha – Faro. Z Vídně totiž létá nízko nákladová letecká společnost Ryanair a ta nabízí akční termíny, kterým tradiční aerolinky mohou konkurovat jen těžko. Z Prahy do Fara létá aerolinka TAP Air Portugal, která nabízí v akci levné letenky do Fara za cenu kolem 4 tisíc Kč. Z Vídně poletíte přímo a s trochou štěstí a přizpůsobivosti, můžete mít letenku i za cenu kolem dvou tisíc Kč. Takových termínů ale nebývá mnoho. Doba letu se Vám pak zkrátí na krásné 3 hodiny a 40 minut. Odlet z Prahy Vám let protáhne minimálně o hodinu + doba strávená v Lisabonu při přestupu na jiné letadlo.

Kdy letět do Fara?

Nejlevnější letenky do Fara bývají v zimě a v brzké jaro. Je to dáno tím, že zde není hlavní turistická sezóna. Nicméně počasí ve Faru je zajímavé i v zimě a užijete si zde veškeré zajímavosti téměř bez turistů. I tak se můžete těšit na denní teploty běžně kolem 20ti stupňů a teplotu vody kolem 17ti stupňů. To není nijak hrozné, že?

Léto je na druhou stranu ve Faru poměrně horké a ani letenky finančně díky prázdninám nedávají často smysl. Je lepší tedy hlídat termíny na jaře a na podzim, kdy je zde počasí ideální. Pokud ale objevíte letenky Praha Faro na zimu se super cenou, neváhejte. Dočerpáte sluníčko a užijete si předčasné jaro.

Letiště Faro

Výhoda letiště ve Faru je jeho blízkost k městu. V historickém centru Fara můžete být z letiště už za 10 minut. Schválně se podívejte na mapu cesty z letiště do Fara.

Letiště Faro se nachází na pobřeží moře a je odděleno od města jen malou zátokou. Přímo z historického centra Fara tak můžete pozorovat přistání a vzlet letadel. Samozřejmostí je parkoviště před letištěm a možnost vypůjčení automobilu, která je v této oblasti hojně využívána.

Faro Portugalsko

Portugalské město Faro se nachází na úplném jihu celé země (když nepočítáme Madeiru a Azorské ostrovy) u Gibraltarského průlivu. Město se také nachází jen kousek od hranic se Španělskem a dvě hodiny od krásného španělského města Sevilla.

Faro je hlavní město portugalského regionu Algarve a hlavní vstupní leteckou branou do tohoto regionu. Koupí letenek do Fara neprohloupíte, protože je to krásné místo plné slunce i v zimních měsících.

Památky Faro

Zahrady Manuela Bivara nabízejí nádherný výhled na přístav, Ria Formosa a moře.

Arco da Vila umožňuje přístup do starého města, které je známé jako “vila adentro” (do města). Zde se nachází Arabská brána z 11. století, což je nejstarší podkovovitý oblouk v zemi. Tato brána sloužila jako vstupní brána přes hradby pro ty, kdo připlouvali po moři. Odtud začíná síť úzkých uliček, které stojí za to projít a prozkoumat jejich zákoutí. Městské muzeum v klášteře Nossa Senhora da Assunção ze 16. století ukrývá mnoho archeologických nálezů, které svědčí o historii města.

Na náměstí Largo da Sé, kterému dominují budovy biskupského paláce, se nachází katedrála, postavená v roce 1251 po křesťanské reconquistě na místě, kde dříve stála mešita. Uvnitř katedrály se nachází jedna z nejpozoruhodnějších sbírek ze 17. a 18. století v Algarve. Toto období je také dobře zastoupeno v kostele São Francisco, kde můžete obdivovat krásné pozlacené řezby a dlaždice. Nedaleko se nacházejí dvě strážní věže, které chrání Arco do Repouso. Toto místo bylo pojmenováno tak, protože zde podle pověsti odpočíval král Afonso III. při dobývání Fara.

Za hradbami se nachází jiné město, které bylo po zemětřesení v roce 1755 přestavěno šlechtou a měšťanstvem. To dokazují bohaté domy, paláce a romantické Lethesovo divadlo. Kromě toho jsou pozoruhodné také dva kostely: Nossa Senhora do Carmo a São Pedro. Oba jsou vyzdobeny ve stylu baroka a rokoka.

Faro - pláž Rozhodně byste si neměli nechat ujít systém lagun Ria Formosa. Je klasifikovaný jako přírodní park a nabízí rozsáhlou plochu bažin, kanálů a ostrůvků, kde můžete pozorovat různé druhy stěhovavých ptáků. Na dlouhém písečném pásu, který odděluje ústí od moře, se nacházejí klidné pláže, jako jsou Farol, Culatra a Deserta. V ústí řeky funguje pravidelná i jiná lodní doprava s odjezdem z Cais da Porta Nova, která vás se dopraví.


Nejlevnější letenky do Fara

Nalezli jsme:
6 akcí na letenky do Fara

Letenka do Fara - cena:

Průměrná cenainfo: 2551 Kč

Dnešní průměrná cena: 3548 Kč

 • Nejlevnější letenky:
  1938 Kč od Pelikan.cz
 • Nejdražší letenka je za:
  4487 Kč od Kralovna.cz

Faro

Akční letenky Faro - Vyhledávač

Kontinent: Evropa

Stát: Portugalsko

Místní čas: posun -1 hodin

Orientační vzdálenost: 2299 km

Měna: Euro

Kurz: 24.71 Kč za EUR

Další info: Portugalsko


Letiště

 • FAO - Faro Airport