Akční letenky přes více měst s Pelikánem 

U Pelikána si můžete buď prostě nakoupit jednosměrné letenky nebo rovnou koupit letenky s návratem z jiného místa. Stačí si vybrat z možností ve vyhledávacím formuláři. 

Vyhledávání multicity letenek - formulář

Vyzkoušejte multi-city letenky v akci od Pelikána 

 Multicity letenky v akci

Multicity letenky nabízí prodejce letenek Pelikán. Zde je většinou v ceně i velké odbavované zavazadlo. Pro jistotu si to však i zde zkontrolujte. Nevýhoda multi-stop letenek u Pelikána je v tom, že si musíte vybrat z ne mnoha navrhovaných, i když velmi zajímavých akcí. Výhodou je, že nemusíte řešit návaznosti letů a s výběrem letenek v akci ušetříte čas i peníze.

Můžete si ale i zažádat o vytvoření multicity letenky na míru

Stačí zadat vyžádané údaje a Pelikán se Vám již ozve s nabídkou toho nejlevnějšího k mání.

 Vyzkoušet


Nomád od Kiwi

Letenky na eurotrip | letenky na cestu kolem světa | Letenky po Asii

Chcete zažít opravdové dobrodružství a nestačí vám o dovolené objevovat jedinou zemi?

Nechcete zbytečně vyhazovat peníze za letenky?

Pojďme si ukázat, jak nakombinovat ty nejlevnější letenky Multi-city* a zároveň s tím vytvořit i itinerář cesty.

Existuje nástroj Nomád, který je překvapivě snadný, zábavný a je česky.

Stačí zadat:

  • Datum odletu
  • Místa, která chcete navštívit
  • Rozpětí počtu dnů, které chcete na místě mezi lety strávit

Z informací, které Nomádovi poskytnete, propočítá veškeré známé letenky a vyplivne ty nejzajímavější kombinace letů. Orientuje se hlavně na nízkonákladové lety, takže levných letenek zná opravdu hodně a po celém světě.

*Multicity letenky nebo také multi-stop, multi-city a multi-destination jsou letenky, které umožňují pobyt ve vícero městech, popřípadě zemích. Často je pak místo konečné destinace stejné jako výchozí. Multi-city letenky umožňují naplánovat velkou cestu kolem světa nebo například jen Evropy s mnoha zastávkami a zase se vrátit domů. Známější stop-over letenky oproti tomu umožňují pouze při přesedání strávit nějaký čas v místě přesedání mimo mezinárodní zónu letiště.


Příklad: Tip na levný eurovýlet – Letenky přes 5 EU měst za 5 tis.

Letenky eurotrip po EvropěŘíkáte si někdy, co s dovolenou? Zkuste prozkoumat nejhezčí evropská města. S Nomádem to nebude za letenky žádná pálka.  

Řekněme si, že chci vidět 5 krásných evropských měst během tří týdnů. Všude chci strávit 3 – 5 dnů. Začátek volím na 1. září, což je ode dneška přesně 52 dnů. Volím trasu:

Praha ✈ AmsterdamLondýnBarcelonaŘímPaříž ✈ Praha

Vyzkoušet

Nomád mi nachází 6 super letenek kompletně za 5 tisíc:

Itinerář multi city letenky - eurotrip

 

Příklad 2: Letenky na cestu kolem světa SNADNO, RYCHLE a LEVNĚ

Letenky na cestu kolem světa mapaJak by asi vypadala snová dovolená? Už jste si někdy položili otázku, kolik by stála a jestli by vás letenky nezruinovali? Přes cestovku asi ano, ale po vlastní ose to nemusí být tak zlé.

Pojďme si hrát!  Vyzkoušet

Bez jakéhokoliv optimalizování jsem si stanovil místa, kam chci letět. A začátek dovolené jsem stanovil na 1. září, což je ode dneška přesně 52 dnů.

 

Praha ✈ Rusko – Petrohrad ✈ Čína – Šanghaj ✈ Japonsko – Tokyo ✈ ostrovy na Filipínách – řekněme Cebu ✈ Austrálie – Sydney ✈ Nový Zéland – Aucklad ✈ Mexiko a pyramidy – Cancún ✈ USA – New York ✈ Velká Británie – Londýn ✈ Praha 

To už je pořádná cesta. Cenu letenky očekávám kolem sta tisíc. Pojďme si stanovit kde chci trávit kolik času. Moc kompromisů dělat nechci, na druhou stranu mi je jedno, jestli na daném místě budu 8 nebo 12 dní. Celkově mě dovolená vychází na 34 – 94 dnů, takže na dva až tři měsíce. To je dostatek času na to, aby cesta kolem světa nebyla uspěchaná a zároveň to není tolik, abych přišel o zaměstnání. Někdo by možná upřednostnil na cestě rok i víc.

Zadání multicity letenek - cesta kolem světa

Nomád mi nakonec itinerář vypočítal na 70 nocí a cenu všech 10 ti letenek kolem světa stanovil na 44 tisíc. Dokonce mi nabídl i cenu ubytování. Ta ale byla už značně přemrštěná a odvislá od spaní v drahých lokalitách hlavních měst. Průměr 2780 Kč/noc mi přišel příliš.

Itinerář letenek cesty kolem světa

Jak postupovat při kombinování letenek – Itinerář cesty

Aplikace Nomád Vám podle zadaných kritérii vyplivne kombinaci těch nejlevnějších jednosměrných letenek v nejvýhodnějším pořadí. Tím Vám de-facto vytvoří varianty plánu cesty. Vy si jen vyberete ten nejvhodnější itinerář, čímž ušetříte kromě peněz za letenky i čas potřebný na plánování cesty a transportu. Ceny letenek rozhodnou počty dní strávené v jednotlivých destinacích (v rámci zadaných intervalů) a konkrétní data cesty.

Jak jít s cenou letenek ještě víc dolů

V uvedených příkladech jsme se příliš optimalizací ceny letenek nezabývali. Prostě jsme plácli termín 1. září a čekali, co vyleze. S trochou snahy může být výsledná cena multicity letenky ještě nižší. Co stojí za úvahu:

  • Větší rozpětí dnů, umožňuje Nomádovi širší výběr letenek.
  • Výběr měst s velkými mezinárodními letišti tlačí cenu letenek dolů díky větší konkurenci leteckých společností.
  • Mezi některými městy se létá výrazně levněji. Například Londýn – New York stojí za úvahu.
  • Vyzkoušejte různá data odletu. Ceny letenek se mění podle zájmu cestujících a stejná letenka o týden nebo měsíc později, může být u o polovinu levnější.
  • Někdy pomůže vložit 250 km perimetr, aby se brala v úvahu i blízká letiště.
  • Cestujte jen s příručním zavazadlem.

 

Výhody multi-city letenek s Nomádem

Více zastávek v jedné letence

Mapa letenek po AsiiKdyž už letíte na druhou stranu světa, vyplatí se provést i pár menších letů a prozkoumat okolní země. Letenky na krátkou vzdálenost už tolik náklady na dovolenou nezvýší. Vrátit domů se pak můžete z úplně jiného místa a nejste vázáni zpáteční letenkou.

Například procestovat Asii může stát na letenkách jen třicet tisíc a to je cena za 8 letenek na první zadání. Ještě před deseti lety to byla cena za jedinou letenku.

Praha ✈ Šanghaj ✈ TaipeiHongkongManila ✈ Bali ✈ Kambodža ✈ Bangkog ✈ Praha

Itinerář letenek cesty po Asii

Šetříte čas i peníze

Díky nástroji Nomád od Kiwi.com ušetříte mnoho času při plánování itineráře, zabezpečíte si nejlevnější letenky a všechny koupíte na jednom místě.

Kombinování letenek je neskutečná zábava

No a hlavně je to zábava. Prozkoumávání zemí, které byste mohli navštívit a rovnou vidět ty nízké ceny letenek, je ohromně povzbuzující i kdybyste ve skutečnosti nikam jet nechtěli. Dříve takhle snadné plánování a nakupování letenek bez příplatků pro cestovní kanceláře vůbec nebylo možné.

 

Nízko nákladové cestování s příručním zavazadlem nebo s Kufrem

Kiwi.com a potažmo Nomád se soustředí na ty nejlevnější letenky, a proto většina z nich pochází od nízko-nákladových dopravců. To v praxi znamená, že v uvedené ceně často není zahrnuto odbavované zavazadlo. Při dlouhém road-trip multicity cestování by takové zavazadlo bylo stejně spíš na obtíž. Za rozdíl v ceně letenky si snadno pořídíte vše, co se Vám do příručního zavazadla nevešlo. Ve výsledku zjistíte, stejně jako většina cestovatelů, že k životu vlastně moc nepotřebujete.

Chci k letence odbavované zavazadlo

Pokud cítíte potřebu sebou mít i velké zavazadlo, počítejte s příplatkem k hlavní ceně letenek. S trochou peněz je vše možné zařídit. Pokud by Vám v tomto ohledu aplikace Nomád nevyhovovala, je tu i alternativa.