Sardinie Památky


Nejlevnější letenky
 • 478 Kč: LONDÝN Z BRATISLAVY – letenky na predĺžený víkend od 19€!
 • 503 Kč: Letný RÍM – letenky z Viedne už od 20€!
 • 504 Kč: Vzhůru k Jardanu z Vídně do Splitu od 504 Kč
další levné letenky

Sardinie Památky

Do Sardinie se létá do měst Alghero, Cagliary a Olbia. Sardinské památky budeme tedy třídit podle blízkosti těchto měst. Podívejte se níže, jaké památky na Sicílii můžete navštívit. Na konci stránky naleznete ty nejzajímavější památky na Sardinii i mimo města s letištěm. Na Sardinii se rozhodně nudit nebudete.

Levné letenky Sardinie

Památky Sicílie Alhgero

Památky Sardinie - Alghero

Alghero, páté největší město na Sardinii. Leží na skalnatém výběžku na severozápadě Sardinie a má skvěle zachovalé středověké opevnění s mohutnými baštami. Kromě středověkého opevnění budete okouzleni nádhernými historickými uličkami v centru města, které ukrývají úžasné restaurace. Alghero je také známé jako “Malá Barcelona” kvůli svému katalánskému vzhledu a dvojjazyčným názvům ulic a památek. Co byste neměli minout:

 1. Městské bašty a obranné věže: Ze 14. století, kterými je historické Alghero i v dnešní době obehnané.
 2. Katedrála Santa Maria: V aragonském stylu z poloviny 16. století.
 3. Dóm sv. Michala: V barokním stylu ze 17. století se svoji nepřehlédnutelnou barevnou kupolí.
 4. Spletitá změť uliček v historickém centru: Ve kterých vždy najdete stín a dýchne na vás pravá italská atmosféra.
 5. Mys Caccia s Neptunovou jeskyní: Přírodní krása nedaleko města.
 6. Pláže: Alghero je jednou z předních plážových destinací na Sardinii. Městská pláž Lido San Giovanni nabízí jemný světlý písek a veškeré služby. Klidnější pláže Le Bombarde a Lazzaretto jsou vhodné pro šnorchlování a nacházejí se severně od města. Pláž Mugoni v zálivu Porto Conte je perfektní volbou, pokud hledáte průzračnou vodou a soukromí.

Památky Cagliary

Památky Cagliary - Sardinie

Cagliari, největší město Sardinie a zároveň jeho hlavní město. Má bohatou historií a jedinečnou architekturu. Nachází se na jižním pobřeží ostrova a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých památek a krásných pláží:

 1. Amfiteátr v Cagliari (Amfiteatro Romano): Starověký amfiteátr, který pochází z římské doby, nabízí úžasný pohled na historické jádro města.
 2. Katedrála Santa Maria di Castello: Gotická katedrála s nádhernými freskami a výhledem na moře.
 3. Národní archeologické muzeum (Museo Archeologico Nazionale): Muzeum, které uchovává vzácné artefakty a památky z různých období sardinské historie.
 4. Historické centrum (Castello): Malebné uličky, starobylé budovy a výhledy na moře tvoří atmosféru tohoto historického jádra města.
 5. Pláže: Cagliari má krásné pláže, jako je Poetto – krásná dlouhá písečná pláž a azurové moře.
 6. Park Monte Urpinu: Park s výhledem na město a moře.
 7. Bazilika di San Saturnino: Starobylá bazilika z 5. století, která je jedním z nejstarších křesťanských kostelů na Sardinii.

Památky Sicílie: Olbia

Olbia - Památky Sardinie

Sardinské město Olbia je čtvrté největší město na ostrově. Jaké památky byste zde neměli minout:

 1. Bazilika San Simplicio: Významný románský kostel již z 11. století, který je jedním z největších příkladů románské architektury na Sardinii.
 2. Kostel sv. Pavla: Hlavní katolický kostel v Olbii se středověkým vzhledem a kupolí s duhovou střechou.
 3. Zbytky římského akvaduktu: Z přelomu našeho letopočtu zůstalo zachováno několik oblouků akvaduktu, který přiváděl vodu do města.
 4. Pláže a koupání: Přímo v Olbii není možné se v moři vykoupat, ale město je výborným výchozím bodem na nejhezčí sardinská pobřeží, jako je Costa SmeraldaGolfo AranciCala Brandinchi a La Maddalena.

Nejzajímavější památky Sardinie

Bosa
 1. Su Nuraxi: Starověká pevnost z doby bronzové, Kruhové věže, kamenné zdi, Věčný svědek minulosti, co zde zůstali, Su Nuraxi, klenot Sardinie.
 2. Tharros: Pobřežní město, kde vlny hladí zříceniny, Fénické, římské, punské stopy, Slunce září na mramorové sloupy, Tharros, kde čas se ztrácí v dálce.
 3. Nuraghe Losa: Kamenný věžovitý zázrak, Středověký, tajemný, věčný, Kde se duchové starých válečníků skrývají, Losa, co hledáme ve snách.
 4. Cagliari: Hlavní město, kde historie žije, Amfiteátr, katedrála, hrad na kopci, Ulice úzké, barvy pastelové, Cagliari, kde se setkává minulost a současnost.
 5. Nuraghe Santu Antine: Obrovská kamenná věž, Kde se slunce zlatí na starověké zdi, Příběhy válečníků, bohů a králů, Santu Antine, co stojí věčně.
 6. Bosa: Malebná vesnice s úzkými uličkami, barevnými domy a středověkým mostem 1.
 7. Isola dell’Asinara: Ostrov s nádhernou přírodou a bývalým vězením, který je nyní chráněným národním parkem.
 8. Punta La Marmoranejvyšší hora sardinie


Další články v sekci: SardinieNejlevnější letenky
 • 478 Kč: LONDÝN Z BRATISLAVY – letenky na predĺžený víkend od 19€!
 • 503 Kč: Letný RÍM – letenky z Viedne už od 20€!
 • 504 Kč: Vzhůru k Jardanu z Vídně do Splitu od 504 Kč
další levné letenky