Nejvyšší hora Sardinie


Nejlevnější letenky
 • 49 Kč: 7 nocí v Bulharsku – kompletný zájazd za 202€! raňajky 2* hotel odlet z Ostravy
 • 139 Kč: Mega výprodej letenek po jihovýchodní Asii s AirAsia Letenky od 139 Kč
 • 148 Kč: Air Asia ponúka letenky po Ázii za výpredajové ceny – už od 6€!
další levné letenky

Nejvyšší hora Sardinie

Jedna z nejimpozantnějších přírodních dominant celé Sardinie je její nejvyšší hora – Punta La Marmora. Tato hora je někdy nazývána „Perda Crapias“. Tyčí se do výšky 1 834 metrů nad mořem a nachází se v osiřelém pohoří Gennargentu. Zde se turisté setkávají spíše s pasoucími se stády krav a ovcí než s rušnými turistickými trasami.

Sardinie letenky

Pohoří Gennargentu je charakteristické svými světlými až bílými vápencovými skalami a nízkým podrostem. Výhledy z Punta La Marmora jsou nádherné a směřují na všechny strany Sardinie.

Jak vylézt na nejvyšší horu Sardinie?

Značení stezky na nejvyšší horu Sardinie existuje, není ale ani zdaleka tak dobré, jak jsme zvyklí v českých horách. Podél vyšlapaných stezek se čas od času objevují Červeno-bílé značky a to je celé. Zabloudit byste ale ani tak neměli.

Nejvyšší hora Sardinie Punta la Marmora

Nejjednodušší výstup na horu Punta La Marmora začíná u parkoviště jediného lyžařského střediska na ostrově ve výšce přibližně 1 500 metrů. Odtud můžete vyrazit po sjezdovce na druhý nejvyšší vrchol Sardinie, Bruncu Spina (1 829 m), nebo se vydat po “značené” stezce s hezčími výhledy. Doporučujeme mít sebou v telefonu navigaci GPS například s Mapy.cz. Celá cesta tam a zpět měří 10 kilometrů a zvládnete ji asi za 3 hodiny. Chce to pořádné boty. Pokud si chcete dát okružní trasu přes druhou nejvyšší horu Sardinie Bruncu Spina, počítejte s dvanácti kilometry a pětihodinovou trasou. Podívejte se na mapu níže:

Jak se dostat k nejvyšší hoře Sardinie?

Nejpohodlnější cesta bude autem. Punta La Marmora je přibližně stejně daleko od všech tří hlavních letišť na Sardinii (Cagliary, Olbia Alghero). Do Olbie jsou to přibližně 2 hodiny jízdy, do Cagliary také – rozdíl je jen pár minut v neprospěch prospěch Cagliary. A ještě o pět minutek déle Vám to potrvá do Alghera. Jak vidíte, je vlastně úplně jedno, na jaké letiště přiletíte a kde budete na Sardinii ubytovaní. Na nejvyšší horu to budete mít vždy přibližně stejně daleko.

Jak se dostat k nejvyšší hoře Sardinie hromadnou dopravou

Pozor, následující možnosti nemáme ověřené. Žádný přímý spoj k Punta La Marmora jsme nenalezli. Pouze přiblížení s nutností dalšího hledání taxíku nebo jiné varianty lokální dopravy.

 • Z Olbia:
  • Autobus z Fermata di Olbia (aeroporto C.Smeralda) do Fermata di Nuoro. Trasa trvá přibližně 3 hodiny.
 • Z Cagliary:
  • Vlak z Monserrato San Gottardo do Mandas. Trasa trvá přibližně 3 hodiny.
 • Z Alghera:
  • Vakem z Sassari do Macomer a poté si vzít taxík na Punta La Marmora


Další články v sekci: SardinieNejlevnější letenky
 • 49 Kč: 7 nocí v Bulharsku – kompletný zájazd za 202€! raňajky 2* hotel odlet z Ostravy
 • 139 Kč: Mega výprodej letenek po jihovýchodní Asii s AirAsia Letenky od 139 Kč
 • 148 Kč: Air Asia ponúka letenky po Ázii za výpredajové ceny – už od 6€!
další levné letenky