Madeira Portugalsko


Nejlevnější letenky
 • 127 Kč: Od 25 apríla začnú Benátky vyberať poplatok za vstup do mesta!
 • 177 Kč: 7 nocí na Sardínii s letenkami a ubytovaním s raňajkami len za 297 EUR! Odlet z Bratislavy
 • 218 Kč: 7 nocí v Turecku – letenky z Bratislavy + ubytovanie už za 218€/osoba! pre 5 osôb
další levné letenky

Madeira Portugalsko

Madeira je součástí Portugalska jako autonomní region s vlastní regionální vládou. Tento ostrov je známý svým krásným přírodním prostředím, útesovými pobřežími, horskými masivy a příjemným subtropickým klimatem. Jeho ekonomika je z velké části závislá na turismu, zemědělství a vinařství.

Letenky Madeira Letenky Portugalsko

Vztah mezi Madeirou a Portugalskem je pevný, ačkoliv Madeira má svou vlastní autonomii a specifickou kulturu. Je to místo, které láká turisty svou krásou, klidem a příjemným podnebím, a zároveň je součástí bohaté historie a kultury Portugalska.

Madeira Mapa

Aby bylo jasné, kde se Madeira nachází a jak daleko je vzdálena od pevninského Portugalska podívejte se sami na mapu níže:

Madeira  – letiště mapa

Na Madeiře je jedno hlavní mezinárodní letiště nedaleko Funchalu. Podívejte se na mapě:

Letenky Madeira

Letenky na Madeiru jsou velice oblíbené a u nás na webu je naleznete buď na samostatné stránce věnované letenkám na Madeiru nebo na mezi všemi letenkami do Portugalska. Na těchto stránkách si uděláte dobrou představu o tom, za jakou cenu je možné pořídit letenky na Madeiru v akcích aerolinek během celého roku. Pokud nenaleznete žádnou levnou letenku na Madeiru v akci, můžete se podívat ještě na srovnávač běžných nabídek aerolinií:

Doba letu na Madeiru

Kontrola letenky na Madeiru v letadle

Pokud máte přímé letenky z Prahy na Madeiru, poletíte přibližně 4 a půl až 5 hodin. S přesedáním se cesta samozřejmě prodlužuje. Často se přesedá v Lisabonu (s TAP Air Portugal). Tímto způsobem nestrávíte v letadle příliš delší dobu, ale musíte počítat s tím, že výměna letadla nějaký čas zabere. Pokud však smýšlíte pozitivně, můžete to brát jako přímou pozvánku k poznání Lisabonu a dobu transferu si třeba ještě prodloužit.  

Madeira měna

Přestože je Madeira autonomní oblast, stále spadá pod Portugalsko, a tak stejně jako Portugalsko používá také Euro. Není tak problém s drahou konverzí na exotické měny.  

Vztah Madeiry a Portugalska

 • Roku 1418 se portugalští mořeplavci pod vedením prince Jindřicha Mořeplavce vylodili na Madeiře. Ostrov byl hustě zalesněn a jeho pobřeží bylo nepřístupné kvůli strmým útesům. Brzy na to začalo osidlování a pěstování cukrové třtiny na ostrově. Hlavním městem bylo v té době Machico, později Funchal.
 • Madeira byla v té době známá jako “ostrov dřeva” (portugalsky “ilha da madeira”) kvůli svým lesům.
 • V roce 1497 byl Funchal vyhlášen hlavním městem Madeiry a Madeira se stala i díky práci otroků důležitým centrem pro pěstování cukrové třtiny a obchod.
 • Roku 1974 Madeira získala autonomii jako následek tzv. Karafiátové revoluce.
 • Dnes je Madeira součástí Portugalska jako autonomní oblast s vlastní regionální vládou.


Další články v sekci: PortugalskoNejlevnější letenky
 • 127 Kč: Od 25 apríla začnú Benátky vyberať poplatok za vstup do mesta!
 • 177 Kč: 7 nocí na Sardínii s letenkami a ubytovaním s raňajkami len za 297 EUR! Odlet z Bratislavy
 • 218 Kč: 7 nocí v Turecku – letenky z Bratislavy + ubytovanie už za 218€/osoba! pre 5 osôb
další levné letenky