Madeira letiště


Nejlevnější letenky
  • 478 Kč: LONDÝN Z BRATISLAVY – letenky na predĺžený víkend od 19€!
  • 503 Kč: Letný RÍM – letenky z Viedne už od 20€!
  • 504 Kč: Vzhůru k Jardanu z Vídně do Splitu od 504 Kč
další levné letenky

Madeira letiště

Letiště na Madeiře je známé také jako letiště Madeira Cristiano Ronaldo International Airport. Nachází se na ostrově Madeira v Atlantském oceánu přibližně 580 km západně od pevninského Maroka. Původně bylo známé jako Santa-Catarina Airport, ale 24. března 2017 bylo přejmenováno na počest fotbalisty Cristiana Ronalda.

Madeira letenky

Letiště Madeira Airport se nachází na východním konci ostrova cca 16 km od hlavního města Funchal v obci Santa Cruz. Někdy se nazývá zkráceně letiště Funchal nebo i letiště Santa Catarina Airport.

Zajímavost letiště Madeira Airport

Letiště Funchal - Madeira - zdroj: wikipedia.org

Letiště na Madeiře je považováno za jedno z nejnebezpečnějších letišť na světě. Samotné letiště je velmi krátké, a aby mohlo obsluhovat všechny druhy letadel včetně velkých dopravních, muselo být prodlouženo. Část letiště je tak tvořeno mostem podpíraným betonovými pilíři. (zdroj obrázku: wikipedia.org)

Samotné přistání na letišti Madeira Airport není nijak snadnou záležitostí. Mohou jej provádět pouze piloti se speciálním školením pro přistání na letišti Funchal. Jsou zde totiž časté turbulence, proměnlivé počasí, možný střet s ptáky a před samotným přistáním, je nutné provést manévr v nízké výšce, díky kterému se přistávající letadlo vyhne části města Funchal.

Přílet na Madeiru

Kód IATA letiště Funchal na Madeiře je: FNC.

Provozovatel: Letiště provozuje společnost ANA Aeroportos de Portugal.

Na letišti na Madeiře jsou dostupné všechny obvyklé letištní služby včetně obchodů, bankomatů, půjčoven automobilů, restaurací, salónků, kavárny, duty free, úschovy zavazadel, wifi zdarma a podobně.

Odkaz na oficiální stránky letiště Madeira: madeiraairport.pt

Mapa letiště Madeira Airport

Ani na oficiálním webu není dostupná žádná pořádná mapa letiště Madeira Airport. Dostupné jsou jen mapy podzemního parkoviště a přízemí letiště s vyznačení informací pro hendikepované a pak mapa přilehlých parkovišť od půjčovny automobilů 7mrentacar.com.

Doprava na letiště

Na letiště se z Funchalu dostanete autem nebo taxíkem za cca 25 minut. Hromadnou dopravou Vám to bude trvat o deset minut déle. Je Však otázka, zda a jestli má význam tato trasa, protože možnosti ubytování v okolí letiště Madeira Airport nebo na celé Madeiře je nespočet a není tak důvod nezbytně zajíždět do Funchalu.Další články v sekci: PortugalskoNejlevnější letenky
  • 478 Kč: LONDÝN Z BRATISLAVY – letenky na predĺžený víkend od 19€!
  • 503 Kč: Letný RÍM – letenky z Viedne už od 20€!
  • 504 Kč: Vzhůru k Jardanu z Vídně do Splitu od 504 Kč
další levné letenky