Praha Kanárské ostrovy


Nejlevnější letenky
  • 49 Kč: 7 nocí v Bulharsku – kompletný zájazd za 202€! raňajky 2* hotel odlet z Ostravy
  • 139 Kč: Mega výprodej letenek po jihovýchodní Asii s AirAsia Letenky od 139 Kč
  • 148 Kč: Air Asia ponúka letenky po Ázii za výpredajové ceny – už od 6€!
další levné letenky

Praha Kanárské ostrovy

Letenky z Prahy na Kanárské ostrovy jsou velmi oblíbené. Při plánování cesty z Prahy na Kanárské ostrovy se často setkáte s volbou mezi přímými letenkami a letenkami s mezipřistáním. Zde se podíváme na výhody a nevýhody obou možností a dobu trvání cesty.

Levné letenky Kanárské ostrovy

Přímé letenky Praha Kanárské ostrovy

Přímé letenky z Prahy jsou nejrychlejší a nejpohodlnější volbou pro velkou část populace ČR. Pokud bydlíte v Brně, budou pro Vás rychlejší a levnější letenky z Vídně.

Při přímém letu nemusíte čekat na přestupy a ztrácet čas na letištích. Cesta je rychlá a efektivní, což je ideální pro ty, kteří chtějí co nejrychleji dorazit do cíle s minimem cestovní únavy. Letecké společnosti, jako je například SmartWings, nabízí přímé lety z Prahy na Kanárské ostrovy, což usnadňuje plánování vaší cesty. Kromě Smartwings nabízí přímé lety Praha Kanárské ostrovy i další aerolinky, ale bohužel je většinou nabízejí jen sezóně nebo střídavě. V minulosti například létali přímo z Prahy Eurowings. I další letecké společnosti střídavě zahajují přímé lety z Prahy na Kanáry. Nízkonákladové společnosti pak umí nabídnout letenky i za poloviční cenu než Smartwings. Je však nutné se přizpůsobit termínově a dlouhodobě sledovat, zda nějaká aerolinka nepřichází s přímými lety.

Letenky Praha Kanárské ostrovy s mezipřistáním

Letenek z Prahy na Kanárské Ostrovy s přesedáním je vždy dostatek od tradičních aerolinek i od těch nízkonákladových. Ceny bývají tradičně výrazně nižší než za přímé letenky s Eurowings.

Mezipřistání však může znamenat delší cestování a ztrátu času na letišti. Při výběru této možnosti je důležité zvážit, jak dlouho trvá mezipřistání a zda jste ochotni věnovat čas na letištích.

Můžete se však na to dívat i jinak: Je to dobrá příležitost cestou objevovat i další světové metropole. Na Kanárské ostrovy se často dají sehnat levné letenky do Barcelony (přestup), můžete objevit toto krásné město a pak pokračovat na Kanáry. Stejně tak jsou k mání i levné letenky přes Lisabon.  

Přímé vs. letenky s Mezipřistáním

Přímé letenky z Prahy na Kanárské ostrovy obvykle trvají kolem 5 hodin. Musíte k tomu však připočíst i čas strávený na letišti. Pokud plánujete letě s mezipřistáním, musíte k tomu připočíst i další minimálně 2–3 hodiny čekání na další let. Také je třeba brát v úvahu, že s přesedáním na letišti se pojí určitý stres. Na Kanárské ostrovy tak můžete přiletět značně unaveni. Pokud si ale na přesedání necháte dostatečně dlouhý čas a třeba jednu noc v místě mezipřistání, můžete si tuto cestu mnohem více užít, a i délka letu se tím rozloží. Vaše záda za to budou jistě vděčná.

Celkově platí, že pokud preferujete rychlou a pohodlnou cestu, přímé letenky jsou nejlepší volbou. Pokud se ale kvůli výrazně nižší ceně rozhodnete pro letenky s mezipřistáním, musíte počítat s delší a náročnější cestou.

Jaké aerolinie momentálně létají přímé lety Praha Kanárské ostrovy, zjistíte na webu destinací Letiště Praha. Je zapotřebí zkoušet různé letiště zvlášť. Podívat se můžete na letiště Kanárské ostrovy.Další články v sekci: Kanárské OstrovyNejlevnější letenky
  • 49 Kč: 7 nocí v Bulharsku – kompletný zájazd za 202€! raňajky 2* hotel odlet z Ostravy
  • 139 Kč: Mega výprodej letenek po jihovýchodní Asii s AirAsia Letenky od 139 Kč
  • 148 Kč: Air Asia ponúka letenky po Ázii za výpredajové ceny – už od 6€!
další levné letenky