Portugalsko fotbal


Nejlevnější letenky
  • 478 Kč: LONDÝN Z BRATISLAVY – letenky na predĺžený víkend od 19€!
  • 503 Kč: Letný RÍM – letenky z Viedne už od 20€!
  • 504 Kč: Vzhůru k Jardanu z Vídně do Splitu od 504 Kč
další levné letenky

Portugalsko fotbal

Portugalsko je ve fotbale mimořádně úspěšné, přestože jde o relativně malý národ – 0,13 % celosvětové populace. Portugalský národní tým i jednotliví hráči a kluby dosahují významných úspěchů v různých soutěžích.

Letenky Portugalsko
Ronadlo - portugalský fotbalista

Portugalský fotbal nejlépe ilustrují jména Luisa Figa, Rui Costy, Nuna Gomese nebo Cristiano Ronaldo, který tedy velkou část kariéry hrál spíše za Manchester United, Real Madrid a Juventus. Evokují volný styl, který občas připomíná brazilský fotbal.

Podobně jako ve fotbalu, je Portugalsko úspěšné je i v cestovním ruchu s fotbalem spojeným. Portugalsko patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace na světě, kam se fanoušci jezdí dívat na fotbal. Kromě fotbalu má totiž Portugalsko i pohostinné obyvatelé, bohatou kulturu, historii, velmi dobrou bezpečnost, různorodou a zajímavou krajinu, příjemné klima a vynikající gastronomii. To jsou jen některé faktory, které přitahují fotbalové fanoušky do Portugalska.

Proč Portugalsko a fotbal?

  • Spojují se tu totiž dva aspekty, na které jsou Portugalci právem hrdí: fotbal a cestovní ruch.

Portugalsko nabízí rozmanitou geografii a úchvatné přírodní prostředí. Od světoznámých pláží Algarve a mírných kopců Alenteja na jihu až po svěží a úrodné Minho a drsné okresy Trás-os-Montes na severu, a to jak podél 1860 km pobřeží, tak v celém vnitrozemí.

Návštěva fotbalového zápasu – ať už je to jakkoli velký zážitek, nebude to jediné, co návštěvník obdrží. Každý fotbalový fanoušek jistě ocení, že svůj koníček může snadno spojit i s rodinnou dovolenou tak, aby byli všichni spokojeni. Portugalsko je země bohatá na historické památky, prehistorická naleziště a malebná města, městečka a vesnice. Kromě pulzujících metropolí Lisabonu a Porta si každý z doprovodu fotbalového fanouška najde něco pro sebe.

Kam do Portugalska na fotbal?

Pokud chcete spojit zážitek z portugalské ligy a plážovou dovolenou, je ideální navštívit zápas týmu SC Farense. Ten má sídlo ve městě Faro na úplném jihu Portugalska, jenž je známé svými plážemi a kde si užijete příjemné počasí i v zimním období.  Další články v sekci: PortugalskoNejlevnější letenky
  • 478 Kč: LONDÝN Z BRATISLAVY – letenky na predĺžený víkend od 19€!
  • 503 Kč: Letný RÍM – letenky z Viedne už od 20€!
  • 504 Kč: Vzhůru k Jardanu z Vídně do Splitu od 504 Kč
další levné letenky