Počasí Sardinie


Nejlevnější letenky
  • 49 Kč: 7 nocí v Bulharsku – kompletný zájazd za 202€! raňajky 2* hotel odlet z Ostravy
  • 139 Kč: Mega výprodej letenek po jihovýchodní Asii s AirAsia Letenky od 139 Kč
  • 148 Kč: Air Asia ponúka letenky po Ázii za výpredajové ceny – už od 6€!
další levné letenky

Počasí Sardinie

Na Sardinii panuje středomořské subtropické počasí. Ačkoliv je Sardinie poměrně velký ostrov, podnebí je podobné na severu i jihu. Větrnější je pak západní pobřeží a horské oblasti uprostřed Sardinie.

Letenky Sardinie

Léta jsou tu horká a suchá, zimy naopak vlhké a mírné. V létě teplota často přesahuje tropickou třicítku a v zimě málokdy klesne pod bod mrazu. Ostrov se chlubí 300 slunečnými dny v roce, což ocení především ti z vás, kteří vyrazí na Sardinii za sluncem a příjemným počasím. Průměrná teplota moře se pohybuje v létě kolem 25 °C

V porovnání s Českou republikou má Sardinie v průměru o 10°C vyšší teploty. V letním počasí jsou obvyklé na Sardinii teploty nad 30°C. V zimním počasí se teploty na Sardinii pohybují okolo 10°C.

Kde na Sardínii bývá nejlepší počasí

Sardinie - počasí - mraky

Cagliari – hlavním městě Sardinie, bývá nejlepší počasí v červenci a srpnu, kdy průměrná teplota vzduchu dosahuje 30 °C a voda v moři má teplotu okolo 26 °C. V Algheru, městě na severozápadě Sardinie, bývá nejlepší počasí v červenci a srpnu, kdy průměrná teplota vzduchu dosahuje 29 °C a voda v moři má teplotu okolo 24 °C. V Olbii, městě na severovýchodě Sardinie, bývá nejlepší počasí v červenci a srpnu, kdy průměrná teplota vzduchu dosahuje 29 °C a voda v moři má teplotu okolo 25 °C

Sardinie – počasí během roku

Nyní se podívejme na průměrné počasí na Sardinii po celý rok po jednotlivých měsících:

Leden

V lednu se na Sardínii teploty běžně pohybují přes den kolem 14 ti °C. V nejvyšších partiích hor může ležet sníh, a právě leden je měsícem s největší šancí na provoz jediného lyžařského střediska Bruncu Spina. Dešťové přeháňky se objevují v průměru pouze 7 dní v měsíci, nejedná se ale většinou o dlouhotrvající deště.

Únor

V únoru očekávejte příjemné s teploty dosahují průměru okolo 15 °C. To je ideální počasí pro pochůzkách po památkách. Prší v průměru jen 8 dní v měsíci a většinou jde o krátké přeháňky.

Březen

Počasí se na Sardinii v Březnu začíná vylepšovat s teplotami stoupajícími na průměrné hodnoty cca 17 °C – s tím, že maxima často překročí i 20 °C. Deštivých dní je v průměru 8 v měsíci, prší relativně často, avšak jde jen o kratší přeháňky.

Duben

V Dubnu je počasí na Sardinii velmi příjemní. Teploty běžně stoupají k 19 °C a často se přehoupnou i přes 25 °C. Na koupání v moři to ještě není, takže duben je ideální pro výlety po městech, památkách i pěší turistiku, na kterou bude ideální počasí – ani horko, ani zima.

Květen

Květnové počasí na Sardinii začíná být teplé. Průměrné teploty se pohybují okolo 24 °C s maximy i ke 30 °C. Prší sporadicky ve formě kratších přeháněk. Koupání v moři je stále spíše pro otužilce.

Červen

V červnu je sardinské počasí už poměrně horké. Průměrná teplota je 30 °C. Voda v moři má teplotu okolo 25 °C, což je ideální pro koupání. V červenci se na Sardinii díky předvídatelnému počasí konají různé festivaly a kulturní akce.

Červenec

Počasí v červenci na Sardinii láká ke koupání. Průměrná teplota je 30 °C. Voda v moři má teplotu okolo 25 °C.

Srpen

Srpen má nejteplejší počasí v roce. Průměrná teplota je stále 30 °C. Voda v moři se ale ohřívá již na teplotu okolo 26 °C. Počasí je opravdu horké a teploty mohou přesáhnout klidně i 40 °C.

Září

Počasí se v září na Sardinii konečně trochu ochlazuje a průměrná teplota klesá na 26 °C. Voda v moři má stále teplotu okolo 24 °C. Září je ideální měsíc pro ty, kteří chtějí na Sardinii strávit klidnou dovolenou bez davů turistů.

Říjen

Počasí se v říjnu nadále ochlazuje a průměrná teplota na Sardinii bývá cca 22 °C stejně jako teplota moře. Jsou to ideální teploty pro cestování i koupání.

Listopad

Počasí v listopadu ochlazuje vzduch na Sardinii více než vodu. Průměrné teploty jsou okolo 16 °C, kdežto voda v moři má teplotu stále okolo 19 °C. Listopad je na Sardinii již mimo hlavní turistickou sezónu. Pokud Vám nevadí studenější vzduch a jste otužilejší povahy, stále si v moři zaplavete.

Prosinec

V prosinci opět počasí již koupání v moři na Sardinii neumožní. Při teplotě 13 °C by se málo komu chtělo do moře o teplotě 16 °C. Stále je tu ale mnoho památek a slunce tu svítí mnohem častěji než u nás v ČR.Další články v sekci: SardinieNejlevnější letenky
  • 49 Kč: 7 nocí v Bulharsku – kompletný zájazd za 202€! raňajky 2* hotel odlet z Ostravy
  • 139 Kč: Mega výprodej letenek po jihovýchodní Asii s AirAsia Letenky od 139 Kč
  • 148 Kč: Air Asia ponúka letenky po Ázii za výpredajové ceny – už od 6€!
další levné letenky