Památky Řím


Nejlevnější letenky
  • 494 Kč: Chorvátsko počas letných prázdnin Split z Viedne s letenkami od 20€
  • 495 Kč: SPLIT z Viedne – letenky na júl/august od 20€!
  • 499 Kč: Letný SPLIT – letenky na júl/august už od 20€!
další levné letenky

Památky Řím

Město Řím je velmi oblíbené místo mezi cestovatele především díky svým památkám. V tomto článku přinášíme seznam 15 ti hlavních památek s návodem, jak se k nim dostat pomocí MHD. Většina letenek do Říma je na 2 až 5 dní. S tímto seznamem 15 ti Římských památek si vyberete přesně to, co Vás bude nejvíce zajímat vzhledem k délce vašeho pobytu v Římě.

Letenky Řím

Co vidět v Římě za 3 dny?

Památky, památky a zase památky… Představujeme Vám seznam 15 ti nejzajímavějších památek v Římě a zkrátka si z nich vyberte, co nejvíce vyhovuje vašim preferencím. Pokud je vaše letenka na 5 dní, tím lépe, alespoň toho uvidíte více!

Top 15 památek v Římě

Na následující mapě naleznete očíslované památky na mapě od 1 do 15.

1) Vítězný oblouk Fontánu (Arco di Costantino)

Vítězný oblouk Řím - památky

Započněme naše dobrodružstvím u jednoho z nejvýznačnějších symbolů města Řím u Vítězného oblouku. Tato majestátní památka, která byla postavena v roce 315 n. l., připomíná významnou bitvu u Milvijského mostu.
Pokud dorazíte brzy, můžete si v klidu prohlédnout tento ohromující oblouk a vstřebat jeho historii a architekturu.

Jak se tam dostat:

Tramvaj: Nejlepší způsob, jak se dostat k Vítěznému oblouku, je tramvaj č. 3. Zastávka „Colosseo“ je v docházkové vzdálenosti Vítězného oblouku.

2) Koloseum

Památky Řím - Coloseum

Koloseum je jednou z nejznámějších římských památek a návštěva tohoto amfiteátru je nezapomenutelným zážitkem.

Nenechte si ujít možnost prozkoumat toto starověké divadlo, které kdysi hostilo gladiátorské hry a zápasy s divokými zvířaty.

Jak se tam dostat:

Metro linka B (modrá): Stanice „Colosseo“ je hned u Kolosea. Po výstupu se ocitnete téměř přímo před impozantním vchodem této římské památky.

3) Pantheon

Pantheon - Památka Řím

Návštěva Pantheonu je jako cesta časem zpět do antického Říma. Tato úžasná stavba byla postavena kolem roku 126 n. l. a je jedním z nejvýznačnějších příkladů antické architektury.

Jakmile dorazíte k Pantheonu, nezapomeňte vstoupit dovnitř a obdivujte jeho impozantní kupoli s otvorem vpouštějícím světlo. Je to architektonický div!

Jak se tam dostat:

Autobus: Mnoho linek autobusů jezdí kolem Pantheonu. Zastávka „Pantheon“ je jen kousek od této úžasné stavby.

4) Španělské schody (Scalinata di Trinità dei Monti)

Památky Řím - Trinità dei Monti

Španělské schody jsou ikonickou památkou v Římě a oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Toto monumentální schodiště vede ke kostelu Trinità dei Monti na vrcholu kopce a náměstí Piazza di Spagna pod ním je lemováno butiky a kavárnami.

Španělské schody jsou nejlepším místem na odpolední procházku nebo na večerní posezení, kde můžete sledovat svět kolem sebe.

Jak se tam dostat:

Metro linka A (oranžová): Stanice „Spagna“ se nachází poblíž Španělských schodů. Po výstupu z metra budete mít krátkou procházku nahoru na schody.

Španělské schody jsou nejlepším místem na odpolední procházku nebo na večerní posezení, kde můžete sledovat svět kolem sebe.

5) Vatikán a Bazilika svatého Petra

Vatikán - památky - Bazilika sv. Petra

Vatikán je nezávislý městský stát obklopený Římem. Je domovem papeže a jedním z nejdůležitějších církevních center na světě. Bazilika svatého Petra je největší kostel na světě a představuje architektonický a náboženský zázrak.
Navštívíte-li Vatikán a baziliku svatého Petra, nezapomeňte si zakoupit vstupenky online předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám.

Jak se tam dostat:

Metropolitní linka A (oranžová): Stanice „Ottaviano-S. Pietro-Musei Vaticani“ je blízko Vatikánu.

6) Fontána di Trevi (Fontána di Trevi)

Fontana di Trevi - Řím

Fontána di Trevi je jednou z nejslavnějších fontán na světě a symbolizuje dobrodružství a romantiku. Je zvykem házet mince do fontány a přát si, že se jednoho dne vrátíte do Říma.

Jak se tam dostat:

Tramvaj: Tramvaj č. 8 má zastávku „Trevi“ nedaleko fontány. Můžete také použít:

Metro linku A (oranžová) a vystoupit na stanici „Barberini,“ odkud je to k Fontáně di Trevi jen krátká procházka.

7) Foro Romano (Římské fórum)

Římské Fórum - památky Řím

Římské fórum bylo centrem politického, náboženského a obchodního života ve starověkém Římě. Návštěva Římského fóra vám umožní cestovat v čase zpět do starověkého Říma a prozkoumat jeho bohatou historii.

Jak se tam dostat:

Metro linka B (modrá): Stanice „Colosseo“ je blízko Římského fóra, a tak můžete začít prohlídku odsud.

Pěšky: Od Kolosea stačí jen krátká procházka k těmto starověkým ruinám.

8) Palatin (výhledy na Řím)

Palatino Řím

Palatin je spojen s legendami o založení Říma a je známý svými archeologickými nálezy a nádhernými výhledy na město. Při procházce Palatinem si můžete vychutnat klidnější atmosféru a krásné zahrady, které se nacházejí na tomto kopci.

Jak se tam dostat:

Metro linka B (modrá): Stejně jako u Římského fóra, metropolitní linka B (modrá) vám umožní vystoupit na stanici „Colosseo“ a začít svou prohlídku Palatinu.

9) Castel Sant’Angelo (Andělský hrad)

Památka: Andělský hrad v Římě

Castel Sant’Angelo je nádherný pevnostní hrad postavený na břehu řeky Tibery. Sloužil jako hrad a následně i papežský palác a je spojen s mnoha historickými událostmi. Tento působivý hrad nabízí krásný výhled na Řím a řeku Tiber.

Jak se tam dostat:

Autobus: Autobusová linka 40 zastavuje poblíž Castel Sant’Angelo.

10) Galleria Borghese (Borghese Gallery)

Galleria Borghese je umělecké muzeum, které je domovem jedné z nejvýznamnějších sbírek umění na světě. Zahrnuje díla od mistra Berniniho, Caravaggia a dalších významných umělců.

Jak se tam dostat:

Autobus: Autobusová linka 910 vás zavede k této galerii.

11) Basilica di Santa Maria Maggiore (Bazilika svaté Marie Sněžné)

Tato bazilika je jednou z nejvýznamnějších památek v Římě a návštěva je dojemným zážitkem. Bazilika je známá svou nádhernou mozaikou a historií sahající až do 5. století.

Jak se tam dostat:

Tramvaj: Tramvaj č. 5 má zastávku „Piazza di Santa Maria Maggiore,“ která je blízko baziliky.

12) Piazza Navona

Náměstí Navona - Řím

Toto náměstí je známé svými třemi nádhernými fontánami a je oblíbeným místem k setkávání se s přáteli a užívání si atmosféry Říma.

Jak se tam dostat:

Autobus: Mnoho autobusových linek zastavuje poblíž Piazza Navona na zastávkách Senato nebo Rinascimento.

13) Villa Borghese a Galleria Nazionale d’Arte Moderna (Národní galerie moderního umění)

Vila a Park Borghese - Řím

Villa Borghese je obrovský park plný zahrad, jezer a kulturních památek. Uvnitř parku se nachází také Galleria Nazionale d’Arte Moderna, která domovem jedné z největších sbírek moderního italského umění. Pro milovníky přírody a umění je návštěva parku Villa Borghese a Galleria Nazionale d’Arte Moderna skvělým způsobem, jak strávit den.

Jak se tam dostat:

Autobus: Autobusová linka 910 vás zavede k parku Villa Borghese.

14) Porta Portese

Pokud máte vášeň pro nakupování a prohlídek města, neměli byste vynechat návštěvu trhu Porta Portese. Tento největší trh v Římě nabízí široký výběr zboží, od oblečení po starožitnosti. Procházka tímto trhem je skvělým způsobem, jak zažít místní kulturu a získat unikátní suvenýry.

Jak se tam dostat:

Autobus: Autobusová linka 280 zastavuje poblíž trhu Porta Portese.

15) Circus Maximus

Circus Maximus - památka Řím

Circus Maximus byl velkým stadionem v antickém Římě, kde se konaly závody kočárů a další společenské akce. I když dnes už z něj zůstaly pouze základy, místo má stále velmi silnou atmosféru. Můžete se projít kolem základů a představit si, jakým spektáklem toto místo muselo být v dobách antického Říma. Circus Maximus je také skvělým místem na piknik nebo odpočinek v parku.

Jak se tam dostat:

Metro linka B (modrá): Stanice „Circo Massimo“ je nejbližší stanicí metra k Circus Maximus.

Řím je městem památek a zážitků

S tímto seznamem patnácti významných Římských památek už nemusíte řešit plán pobytu v Římě. Víte, jaká místa navštívit, a jak se k nim dostat pomocí městské hromadné dopravy (MHD). Přečtěte si více o Metro Řím.

Řím je městem, které nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků, a proto by bylo naivní si myslet, že v tomto seznamu najdete vše důležité. Pokud už nevíte, kam se podívat dál, zkuste naslepo bloumat Římem a věřte, že si Vás nějaká památka nebo zážitek sami najdou.Další články v sekci: ŘímNejlevnější letenky
  • 494 Kč: Chorvátsko počas letných prázdnin Split z Viedne s letenkami od 20€
  • 495 Kč: SPLIT z Viedne – letenky na júl/august od 20€!
  • 499 Kč: Letný SPLIT – letenky na júl/august už od 20€!
další levné letenky