Letenky Ostrava – Praha


Nejlevnější letenky
  • 49 Kč: 7 nocí v Bulharsku – kompletný zájazd za 202€! raňajky 2* hotel odlet z Ostravy
  • 139 Kč: Mega výprodej letenek po jihovýchodní Asii s AirAsia Letenky od 139 Kč
  • 148 Kč: Air Asia ponúka letenky po Ázii za výpredajové ceny – už od 6€!
další levné letenky

Letenky Ostrava – Praha

Často se nás ptáte na letenky z Ostravy.

Přímé letenky z Ostravy do Prahy a obráceně z Prahy do Ostravy se v podstatě nenabízejí – tedy alespoň ne pravidelné linky velkých leteckých společností jako jsou ČSA, Smartwings nebo nízko nákladové Ryanair a Wizz Air.

Letenky Ostrava

Důvodem je malá poptávka a relativně malá vzdálenost mezi Prahou a Ostravou. Vlakem se z Ostravy do Prahy dostanete za 3 hodiny a pár minut. To není o moc delší doba, než kdybyste letěli letadlem i bez přestupu (když připočítáte zdržení na letišti při letištní kontrole a započtete cestu na letiště Leoše Janáčka – Mošnov a z Letiště Václava Havla na Ruzyni).

Praha – Ostrava letenky

Samozřejmě existují letenky Praha – Ostrava. Musíte se ale smířit s minimálně jedním přestupem ve Varšavě se společností LOT. Letenky s jedním nebo více přestupy pak celou cestu více prodlužují a zvyšují cenu letenky. Oproti ceně vlakové jízdenky Ostrava – Praha, je cena letenky Ostrava – Praha přes Varšavu nekonkurenceschopná.

Letenky Praha – Ostrava

Existují přímé letenky Praha Ostrava, ale jedná se o soukromá letadla a malá letadla drobných přepravců. Nejedná se o běžné linkové spoje. Levné letenky Ostrava Praha v podstatě neexistují. Doba strávená na cestě z Ostravy do Prahy s přestupem ve Varšavě nebo i s více přestupy znamená na cestě strávit klidně i dvě desítky hodin. Cenově je rozdíl také propastný.

Cena letenky Ostrava Praha

Letenky Ostrava Praha

Vlak z Ostravy do Prahy stojí od 4 stovek Kč za jednu jízdu a 8 stovek za zpáteční jízdenku. Za zpáteční letenku z Ostrava Praha s maximálním štěstím necháte 3 tisíce a strávíte na cestě 3 hodiny. S menším štěstím strávíte na cestě klidně deset hodin, proděláte 2 mezipřistání a zaplatíte klidně i 15 nebo 20 tisíc. V extrémních případech dáte za letenku Praha Ostrava i desítky tisíc. To už se Vám vyplatí zaplatit si soukromé letadlo, pokud neletíte sami.

Pronájem soukromého letadla Praha Ostrava - zdroj www.aero-taxi-praha.cz/ceny-aerotaxi/ 02/2024

Nejlevnější letenky Praha – Ostrava

Nejlevnější letenky z Prahy do Ostravy a zpět vycházejí na cenu okolo třech tisíc. Hledejte spoje společnosti LOT přes Varšavu nebo malé dopravce nabízející soukromou přepravu malými nebo soukromými letadly.

Letenky Brno – Ostrava

S letenkami Ostrava – Brno se to má stejně jako s cestou do Prahy. Přímé veřejné spoje na krátkou vzdálenost chybí a vyplatí se cestovat autem nebo vlakem.

Letenky Ostrava Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou od Ostravy vzdálenější, přesto je stále výhodnější cesta vlakem nebo automobilem. Čas ušetříte jedině se soukromým letadlem. Veřejnou leteckou linkou se do Karlových Varů nedostanete vůbec.Další články v sekci: OstravaNejlevnější letenky
  • 49 Kč: 7 nocí v Bulharsku – kompletný zájazd za 202€! raňajky 2* hotel odlet z Ostravy
  • 139 Kč: Mega výprodej letenek po jihovýchodní Asii s AirAsia Letenky od 139 Kč
  • 148 Kč: Air Asia ponúka letenky po Ázii za výpredajové ceny – už od 6€!
další levné letenky