Kanárské ostrovy teplota


Nejlevnější letenky
  • 49 Kč: 7 nocí v Bulharsku – kompletný zájazd za 202€! raňajky 2* hotel odlet z Ostravy
  • 139 Kč: Mega výprodej letenek po jihovýchodní Asii s AirAsia Letenky od 139 Kč
  • 148 Kč: Air Asia ponúka letenky po Ázii za výpredajové ceny – už od 6€!
další levné letenky

Kanárské ostrovy teplota

Na Kanárských ostrovech panují celoročně příjemné teploty v rozmění 15°C – 31°C. I v zimě je průměrná teplota na Kanárských ostrovech přibližně 21°C a jen zřídka kdy klesá pod 15°C. Nemusíte tak mít strach ani v zimě navštívit Kanárské ostrovy – teplota bude příjemná a často stoupne i přes příjemných 25°C. Především na jižních částech ostrovů, jako je Tenerife nebo Gran Canaria, bývá teplota vysoce nad průměrem a srážky mnohem nižší.  V letních měsících je ostrov zase chlazen pasátovými větry a nehrozí tak enormně vysoké.

KANÁRSKÉ OSTROVY LEVNÉ LETENKY

Teplota moře na Kanárských ostrovech je stabilní. Celoročně se pohybuje v rozmezí od 19°C do 23°C. Aktuálně je mořská teplota na Kanárských ostrovech i v zimě spíš vyšší. Koupání si tedy pohodlně budete moci užít jak v letních, tak v zimních měsících.

Teplota Kanárské ostrovy v zimě

Na Kanárech můžete i v zimě očekávat velmi příjemné počasí – tedy alespoň s ohledem na naší zimu. Udávané teploty je zapotřebí brát s rezervou. Jsou udávány pro celé Kanárské Ostrovy – kde jsou však v jeden moment geograficky velmi rozdílné . Velmi záleží na zvoleném ostrově a na místě v rámci ostrova. Teploty na ostrovech velmi ovlivňuje vítr. V oblastech, kde tolik nefouká, tak bývají mnohem, vyšší teploty.  Známé jsou tím především oblastí na jihu ostrovů Tenerife a Gran Canaria. V jeden moment může být teplotní rozdíl na jihu a na severu ostrova klidně 10°C. Není tak neobvyklé, že v plážových koupacích destinacích bývá i v zimě často přes 25°C.

Na Kanárech však očekávejte i proměnlivost. V zimě můžete jeden den na pláži chodit ve větrové bundě a druhý den (nebo i za pár hodin) se na slunci oteplí tak, že se nebudete moci dočkat až skočíte do moře, abyste si nepřivodili úpal. Počasí na Kanárských ostrovech je ale jinak poměrně stabilní a téměř nehrozí, že byste měli celou dovolenou špatné počasí.

Níže jsou průměrné teploty pro zimní měsíce:

Listopad

Průměrně je teplota na Kanárech v listopadu 21°C. Počítejte s rozmezím cca 17°C – 24°C. Na jižních částech ostrovů bude teplota i vyšší.

Prosinec

V prosinci je průměrná teplota stále 21°C. Běžné rozmezí teplot je 15°C – 23°C.

Leden

Kanárské ostrovy mají v lednu průměrně 20°C. Rozmezí zůstává stejné 15°C – 23°C.

Únor

Únor se drží stále na 20°C. Očekávejte 15°C – 23°C.

Březen

I v březnu je zde 20°C průměrně. Výkyvy teplot však stoupají směrem vzhůru k 17°C – 24°C.Další články v sekci: Kanárské OstrovyNejlevnější letenky
  • 49 Kč: 7 nocí v Bulharsku – kompletný zájazd za 202€! raňajky 2* hotel odlet z Ostravy
  • 139 Kč: Mega výprodej letenek po jihovýchodní Asii s AirAsia Letenky od 139 Kč
  • 148 Kč: Air Asia ponúka letenky po Ázii za výpredajové ceny – už od 6€!
další levné letenky