Je potřeba pas na Kanárské ostrovy?


Nejlevnější letenky
  • 494 Kč: Chorvátsko počas letných prázdnin Split z Viedne s letenkami od 20€
  • 495 Kč: SPLIT z Viedne – letenky na júl/august od 20€!
  • 499 Kč: Letný SPLIT – letenky na júl/august už od 20€!
další levné letenky

Je potřeba pas na Kanárské ostrovy?

Ne není. Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska a tím i Evropské Unie a Schengenského prostoru. Při cestování na Kanárské ostrovy tedy stačí mít platný občanský průkaz. Nenechte se zmást tím, že jsou Kanárské ostrovy geograficky blíž Africkým zemím než Evropě. Skutečně jsou zámořským územím Španělska a tím i součástí Evropské unie. Při cestování na Kanáry tedy potřebujete alespoň jeden platný doklad – buď cestovní pas nebo občanku.

Akční letenky Kanárské ostrovy

ČASTO POKLÁDANÉ OTÁZKY na téma vstupu na území Kanárských ostrovů:

Kanárské ostrovy a Schengen?

Schengenský prostor sice není automaticky rozšířen na všechna zámořská území členských států (v tomto případě Španělsko), ale Kanárské ostrovy, Azory a Madeira jsou do něj zahrnuty.  
Kanárské ostrovy jsou součástí Schengenského prostoru. I tak počítejte s kontrolou na vstupních hraničních bodech. Občanka neboli občanský průkaz však bude k prokázání totožnosti stačit.

Kanárské ostrovy jsou součástí Schengenu - Mapa Schengenského prostoru EU

Měna

Používaná měna je euro (EUR). Území je součástí Španělska, a tak se zde používá i stejná měna. Při návštěvě této oblasti je doporučeno mít při sobě dostatek EUR na placení různých služeb a nákupy. Letiště však mají bankomaty a ve většině obchodů lze platit kartou, tak nebudete potřebovat velké množství Eur v hotovosti.

Na Kanáry s občankou?

ANO. K cestování na Kanárské ostrovy postačí občanka neboli občanský průkaz. Použít můžete i cestovní pas – obojí je postačujícím cestovním dokladem pro vstup na Kanáry.

Na Kanáry s občanským průkazem?

Ano, je třeba mít platný občanský průkaz NEBO cestovní pas.

Kanárské ostrovy – cestovní doklady?

Pro vstup na území Kanárských ostrovů je zapotřebí jeden ze dvou dokladůplatná občanka nebo pas – stejně jako na zbytekúzemí Španělska.

Vstup na Kanárské ostrovy?

Na území Kanárských ostrovů vstoupíte na jednom z mezinárodních letišť nebo v jednom z přístavů, kam přijedete trajektem. V obou případech, kdy přecházíte přes „hraniční přechod“, se musíte prokázat platným cestovním dokladem totožnosti. Pro vstup na Kanárské ostrovy je třeba mít platný cestovní pas nebo Občanský průkaz.

Jsou Kanárské ostrovy v EU?

Ano, Kanárské ostrovy jsou v EU – tedy Evropské Unie. Patří totiž k autonomním společenstvím Španělska. Znamená to, že mají podobný status jako jakýkoli jiný region Španělska, pokud jde o členství v EU.

Kanárské ostrovy v EU?

Ano, jsou součástí Evropské unie, což znamená, že platí stejné zásady volného pohybu osob a zboží jako na většině území EU.

Kanárské ostrovy – člen EU?

Ano, Kanárské ostrovy jsou politicky i ekonomicky členem Evropské unie jakožto součást Španělska. Tím pádem se na ně vztahují evropské právní a obchodní normy.

Kanárské ostrovy v EU?

Ano, Kanárské ostrovy jsou součástí Evropské unie a podléhají evropským zákonům a předpisům.

Kanáry a EU?

Kanárské ostrovy jsou součástí EU tedy Evropské unie, což znamená, že mají přístup k výhodám členství v EU, jako je volný obchod a volný pohyb osob.

Aktuálnost informací je vždy dobré si ověřit na oficiálních stránkách.

Doklady (Ministerstvo ZV), Schengenský prostor (Rada EU)   Další články v sekci: Kanárské OstrovyNejlevnější letenky
  • 494 Kč: Chorvátsko počas letných prázdnin Split z Viedne s letenkami od 20€
  • 495 Kč: SPLIT z Viedne – letenky na júl/august od 20€!
  • 499 Kč: Letný SPLIT – letenky na júl/august už od 20€!
další levné letenky