Co vidět v Londýně za 3 dny?


Nejlevnější letenky
  • 494 Kč: Chorvátsko počas letných prázdnin Split z Viedne s letenkami od 20€
  • 495 Kč: SPLIT z Viedne – letenky na júl/august od 20€!
  • 499 Kč: Letný SPLIT – letenky na júl/august už od 20€!
další levné letenky

Co vidět v Londýně za 3 dny?

Londýn je městem, které nabízí tak mnoho zajímavých atrakcí a památek, že plánování krátkého pobytu může být výzvou. V tomto článku vám představíme, co stihnete za 3 dny v Londýně, rozděleno podle důležitosti a vzdálenosti mezi jednotlivými místy.

Letenka do Londýna

  • Den 1 – Co vidět v Londýně za 1 den?
  • Den 1 + 2 = Co vidět v Londýně za 2 dny?
  • Den 1 + 2 + 3 = Co vidět v Londýně za 2 dny?

Den 1: To hlavní z Londýna

Buckingham Palace

Vaše první zastávka by měla být u slavného Buckingham Palace, oficiální rezidence britské královny. Můžete zde shlédnout střídání stráží, což je jedinečný ceremoniál.

Westminster Abbey

Následně zamiřete do Westminsterského opatství, kde byli korunováni a jsou pohřbíváni britští monarchové. Jeho gotická architektura je ohromující.

Big Ben a Parlament

Přejdete na protější stranu řeky Temže, abyste obdivovali Big Ben, ikonickou hodinovou věž, a budovy britského parlamentu. Toto místo je symbolem Londýna.

Londýn - co vidět? 3dny - Parlament, Big Ben

London Eye

Krátká procházka po South Bank vás dovede k London Eye, nejvyššímu ruskému kole v Evropě. Vyhlídková jízda nabízí dechberoucí pohled na město.

Den 2: Něco z Kultury a historie

Britské muzeum

Na druhý den se vydejte do Britského muzea, kde můžete prozkoumat obrovskou sbírku uměleckých děl a historických artefaktů, včetně slavné Rosetty Stone.

Tate Modern

Pokud máte rádi umění, návštěva Tate Modern je povinností. Tato galerie moderního umění nabízí fascinující výstavy a krásný výhled na Temži a St. Paul’s Cathedral.

Tower of London

Večer dorazte k Toweru Londýna, historickému hradu a bývalému vězení. Zde jsou uloženy korunovační klenoty a můžete se dozvědět o fascinující historii tohoto místa.

Den 3: Méně známe klenoty, když zbude čas

Camden Market

Na závěr svého třídenního pobytu můžete navštívit Camden Market, oblíbený trh s alternativním a vintage zbožím, a ochutnat různorodé pokrmy z celého světa.

Greenwich

Na jihovýchodním okraji Londýna leží krásný Greenwich. Zde můžete navštívit královský observatoř, kde je nultý poledník, a prozkoumat National Maritime Museum.

St. James’s Park

Závěrečný den můžete strávit v nádherném St. James’s Parku, kde se můžete projít kolem jezera a pozorovat ptactvo. Park se nachází nedaleko Buckinghamského paláce.

Co tedy můžete vidět v Londýně za 3 dny?

Nakonec je toho poměrně hodně co vidět v Londýně na víkendový pobyt, že? Budete se muset snažit, abyste viděli alespoň to nejzajímavější. Toto třídenní putování vás provede hlavními atrakcemi Londýna a zároveň vám umožní objevit některé méně známé, ale fascinující místa. Připravte se na pestrý mix historie, kultury, a zážitků v jednom z nejvýznamnějších měst na světě.

Doporučujeme se však nehonit za odškrtávání jednotlivých bodů ze seznamu našeho „Co vidět v Londýně za 3 dny?“. 3 Dny v Londýně se dají prožít i mnohem poklidněji a vidět můžete i jiné věci, které by Vám jistojistě nikdo neporadil. Někdy stačí jen 3 dny bloumat Londýnem a uvidíte toho více než dost.Další články v sekci: LondýnNejlevnější letenky
  • 494 Kč: Chorvátsko počas letných prázdnin Split z Viedne s letenkami od 20€
  • 495 Kč: SPLIT z Viedne – letenky na júl/august od 20€!
  • 499 Kč: Letný SPLIT – letenky na júl/august už od 20€!
další levné letenky