Barcelona Památky


Nejlevnější letenky
  • 494 Kč: Chorvátsko počas letných prázdnin Split z Viedne s letenkami od 20€
  • 495 Kč: SPLIT z Viedne – letenky na júl/august od 20€!
  • 499 Kč: Letný SPLIT – letenky na júl/august už od 20€!
další levné letenky

Barcelona Památky

Toto je 5 ti denní Itinerář k objevování památek Barcelony včetně map:

Abyste stihli za pět dní navštívit ty nejzajímavější památky Barcelony, je důležité mít dobře promyšlený itinerář. Zde je doporučení, jak prozkoumat Barcelonu v pěti dnech s tím, že nejzajímavější památky chceme vidět co nejdřív. Vše uvidíte přímo na mapě.

Letenky do Barcelony

Den 1: Gaudího Památky

Sagrada Familia - Barcelona památky

Začněte svou návštěvu Barcelony prohlídkou největšího architektonického díla Antoni Gaudího – Sagrada Família. Tato katedrála je jedním z nejslavnějších symbolů města a rozhodně stojí za návštěvu. Po návštěvě Sagrada Família se přesuňte do Parku Güell, který je dalším Gaudího mistrovským dílem a nabízí nádherný výhled na město. Den zakončete procházkou kolem Gaudího domu Casa Batlló na Passeig de Gràcia.

Den 2: Historické Centrum Barcelony

Druhý den začněte prozkoumáváním Barri Gòtic, středověké čtvrti Barcelony, kde se nachází katedrála Barcelony a mnoho historických památek. Pokračujte na Plaça de Sant Jaume, kde najdete radnici a prezidentský palác. Poté se vydejte směrem k El Born, což je čtvrť s úzkými uličkami a mnoha muzei, včetně Picassova muzea. Večer si dopřejte tapas v jedné z mnoha tapas barů v této části města.

Barri Gotic - památky Barcelona

Den 3: Modernistické památky Barcelony

Třetí den začněte návštěvou Palau de la Música Catalana, což je jedna z nejvýznačnějších modernistických staveb ve městě. Poté se přesuňte do čtvrti Eixample, kde naleznete další Gaudího díla, jako je Casa Milà (La Pedrera) a Casa Lleó-Morera. Dále se vydejte na Avinguda Diagonal, kde je rozlehlá a nádherná La Pedrera, kterou Gaudí navrhl. Večer strávíte v Divadle Tívoli nebo návštěvou jednoho z místních barů s flamenkem.

Palau de la Musica Catalana - Barcelona

Den 4: Montjuïc a Umění

Čtvrtý den se věnujte Montjuïcu, kopci nad Barcelonou, kde naleznete mnoho kulturních památek. Začněte návštěvou Montjuïc Castle, historického pevnosti s nádherným výhledem na město. Poté navštivte Montjuïc Magic Fountain, kde se po západu slunce konají pohádkové světelné show. Nakonec se přesuňte na Montjuïc Art Hill, kde naleznete muzea jako Joan Miró Foundation a MNAC (Národní muzeum katalánského umění).

Den 5: Pláže Barcelony a Passeig de Gràcia

Barcelona - La Rambla

Poslední den si odpočinete na pláži, například na Barcelonetě. Můžete se opálit, koupat se nebo si užít vodní sporty. Po odpočinku se přesuňte na Passeig de Gràcia, kde můžete nakupovat v luxusních buticích a obdivovat další modernistické budovy, jako je Casa Amatller a Casa Lleó-Morera. Večer strávíte na slavné La Rambla, kde najdete restaurace, obchody a noční život.

Itinerář památky Barcelona

Toto je jen základní itinerář pro návštěvu nejzajímavějších památek v Barceloně během pěti dní. Mějte na paměti, že město nabízí mnohem více a můžete si přizpůsobit svůj plán podle svých zájmů a preferencí. Barcelona je plná krásných památek, ať už jste milovníkem architektury, umění nebo historie.Další články v sekci: BarcelonaNejlevnější letenky
  • 494 Kč: Chorvátsko počas letných prázdnin Split z Viedne s letenkami od 20€
  • 495 Kč: SPLIT z Viedne – letenky na júl/august od 20€!
  • 499 Kč: Letný SPLIT – letenky na júl/august už od 20€!
další levné letenky