Barcelona moře


Nejlevnější letenky
 • 494 Kč: Chorvátsko počas letných prázdnin Split z Viedne s letenkami od 20€
 • 495 Kč: SPLIT z Viedne – letenky na júl/august od 20€!
 • 499 Kč: Letný SPLIT – letenky na júl/august už od 20€!
další levné letenky

Barcelona moře

Průvodce plážemi v Barceloně:

Barcelona, nacházející se na severovýchodním pobřeží Španělska u Středozemního moře, je známá svými krásnými plážemi i počasím. Zdejší moře láká návštěvníky z celého světa. Pojďme si představit nejznámější pláže v Barceloně, a podívat se na teplotu moře během jednotlivých měsíců v roce.

Akční Letenky Barcelona

Pláže Barcelona

 1. Barceloneta Beach: Barceloneta je pravděpodobně nejznámější pláží v Barceloně a leží jen kousek od historického centra města. Tato pláž je oblíbená jak mezi turisty, tak i mezi místními obyvateli. Nabízí písečné pobřeží, restaurace a mnoho vodních aktivit. Pláž je snadno dostupná metrem (linka L4) nebo pěšky z Barri Gòtic či La Rambla.
 2. Bogatell Beach: Bogatell Beach leží v čtvrti Poblenou a je známá svou širokou nabídkou sportovního vybavení a herních ploch, což ji činí populárním místem pro místní mládež. Pláž je dostupná metrem (linka L4) nebo pěšky z Barcelonety.
 3. Nova Icaria Beach: Tato pláž je populární mezi barcelonskými rodinami a nabízí klidné vody a mnoho restaurací a barů. Nachází se nedaleko Port Olímpic a je dostupná metrem (linka L4) nebo pěšky z Barcelonety.
 4. Mar Bella Beach: Pláž Mar Bella je známá svou otevřeností vůči LGBT komunitě a nudistům. Pláž nabízí mnoho vodních sportů a má jedinečnou atmosféru. Je dostupná metrem (linka L4) nebo pěšky z Barcelonety.
 5. Ocata Beach: I když se tato pláž nachází mimo centrum Barcelony, Ocata Beach stojí za návštěvu. Nachází se ve městě Masnou a nabízí čistý písek a klidnou atmosféru. Pláž je dostupná vlakem z hlavního nádraží Passeig de Gràcia.
Barcelona moře pláž

Teplota moře v Barceloně:

Teplota moře závisí na ročním období. V letních měsících od června do září se moře ohřeje na příjemných 22°C až 26°C, což je ideální teplota pro koupání a vodní aktivity. V zimních měsících klesá teplota moře podle počasí v Barceloně na 13°C až 15°C, což je spíše vhodné pro procházky na pláži a krásné výhledy na moře. Pokud nejste alergičtí na chlad, tak krátké zařádění si ve vlnách moře a koupání na plážích Barcelony zvládnete i při podzimních a jarních 20 C.

Pěší dostupnost a výhody jednotlivých pláží: Moře metrem nebo pěšky

Většina pláží je snadno dostupná městskou dopravou, zejména metrem, což zahrnuje linku L4, která vede na pobřeží a spojuje mnoho pláží. Tato dostupnost umožňuje návštěvníkům snadno přesouvat se mezi různými plážemi a objevovat různé části pobřeží.

Moře a pláže – shrnutí

Každá pláž má své jedinečné výhody, ať už jde o atmosféru, aktivity nebo služby. Barceloneta Beach je ideální pro ty, kteří chtějí být v srdci Barcelony a mít snadný přístup k restauracím a nočnímu životu. Mar Bella Beach je vhodná pro ty, kteří chtějí zažít otevřenou a tolerantní atmosféru. Ocata Beach nabízí klidné útočiště od hluku města.

Pláže v Barceloně

Celkově lze říci, že Barcelonské pláže jsou skvělým místem k odpočinku, relaxaci a zábavě. Bez ohledu na to, kterou pláž si vyberete, můžete si být jisti, že vás čekají slunečné dny a dostačující teplota Středozemního moře – i když v zimních měsících to nebude na žádné dlouhé koupání.Další články v sekci: BarcelonaNejlevnější letenky
 • 494 Kč: Chorvátsko počas letných prázdnin Split z Viedne s letenkami od 20€
 • 495 Kč: SPLIT z Viedne – letenky na júl/august od 20€!
 • 499 Kč: Letný SPLIT – letenky na júl/august už od 20€!
další levné letenky